Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple

magic9 22 Sep 2020 11:45 2247 6
 • iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple
  Ostateczna wersja systemu iOS 14 jest wreszcie dostępna. Apple wypuścił uaktualnienie iOS 14 w wersji beta w czerwcu, a od 16 września wszyscy miłośnicy iPhone'ów mogą w pełni korzystać z zupełnie nowych funkcji, takich jak widżety na ekranie początkowym i ulepszona biblioteka aplikacji.

  iOS 14 beta dostępna już od czerwca

  Apple regularnie udostępnia nowy system operacyjny we wrześniu, na kilka dni przed wypuszczeniem do sprzedaży nowego modelu iPhone'a. Na tegoroczną premierę iPhone'a 12, planowaną na październik, może mieć jednak wpływ pandemia koronawirusa.

  Z iOS 14 kompatybilnych jest większość modeli iPhone'ów, a nawet iPodów touch – na liście znalazły się modele nowszych generacji, takie jak iPhone 11, iPhone XS i iPhone X, jak również iPhone 6s lub pierwszy iPhone SE. Są to te same urządzenia, na których dostępna był aktualizacja do iOS 13.

  Apple wypuściło pierwszą wersję beta iOS 14 dla programistów w dniu ogłoszenia - 22 czerwca. Wersję beta pobrać mogli legalnie wyłącznie autoryzowani programiści posiadający aktywne konto (co wymaga rocznej subskrypcji). Wersja końcowa została uzupełniona o ulepszenia zastosowane na podstawie opinii użytkowników.

  Wersja beta – uwaga na bezpieczeństwo aplikacji

  iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple
  Pierwszą wersję beta systemu iOS 14 dostępną publicznie Apple udostępnił 9 lipca. Firma zazwyczaj wypuszcza publiczną wersję beta jeden lub dwa dni po udostępnieniu wersji beta dla programistów i obie wersje za bardzo się od siebie nie różnią.  Nie jest zalecane instalowanie systemu beta na telefonie lub urządzeniu służącym do codziennego użytku, ponieważ może wystąpić zawieszenie niektórych aplikacji, które nadal nie pasują do nowej wersji, dlatego też z opcji nie korzysta zbyt wiele osób.

  Każdy właściciel iPhone'a przechowuje w tym małym urządzeniu wszystkie właściwie ważne informacje prywatne: dane kont bankowych, prywatne zdjęcia, notatki służbowe. Utrata tych danych wiązać się może z dużymi kłopotami, dlatego też warto zadbać o bezpieczeństwo urządzenia i uniknąć kradzieży informacji przez cyberprzestępców. Poza rozważeniem instalacji programu antywirusowego, doskonale sprawdzi się usługa VPN.
  iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple


  Jak powiedział wiceprezes ExpressVPN Harold Li w odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto skorzystać z sieci VPN: „W erze, w której dzielimy się online najważniejszymi i prywatnymi aktywnościami z naszego życia, VPN jest kluczowym narzędziem do ochrony zarówno prywatności cyfrowej, jak i bezpieczeństwa. Zwiększa Twoją anonimowość w Internecie, chroni Twoją aktywność online przed monitorowaniem przez dostawców usług internetowych i rządu oraz chroni Twoje dane przed hakerami w sieciach współdzielonych, takich jak publiczne Wi-Fi ”.

  iOS 14 - nowe funkcje

  iOS 14 wprowadza jedną z największych od kilku lat zmian w interfejsie iOS. Niektóre z nowych funkcji przypominają sztuczki stosowane przez Androida, a których brakowało w iPhone'ach. Na ekranie głównym iPhone'a umieszczać można widżety o różnych rozmiarach w dowolnym miejscu na ekranie i mieć łatwiejszy dostęp do informacji o pogodzie, harmonogramu dnia lub najnowszych wiadomości.

  iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple
  Wygląd widżetów na ekranie głównym zostanie całkowicie przeprojektowany w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu. Celem było udostępnienie jak największej ilości informacji na pierwszy rzut oka użytkownika. Łatwo zmodyfikować rozmiar i ustawienie widżetów, można też dodać inteligentny stos z najczęściej używanymi aplikacjami.

  iOS 14 po raz pierwszy pozwala wybrać aplikację do poczty e-mail i przeglądarki, można zatem używać przeglądarki Chrome zamiast Safari. Nowa biblioteka ułatwia zorganizowanie wszystkich aplikacji w jednym prostym i wygodnym do przeglądania widoku według kategorii. Na udoskonalonych stronach produktowych aplikacji ważne informacje są lepiej widoczne. Ponadto wyszukiwanie działa dużo sprawniej, gdyż zostało ulepszone o opcję sprawdzania pisowni, a w wynikach wyszukiwania w App Store pojawiają się polecane kolekcje aplikacji.

  Artykuł sponsorowany

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 697 posts with rating 316, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • #2
  Przybyłek
  Level 13  
  Zastanawia mnie trochę to dlaczego chyba nigdzie w polskich opisach iOS14 nie ma prawie nic o zmianach w CarPlay. Dość istotną zmianą jest to że przy widoku dzielonym na trzy czyli mapa, wskazówki, muzyka-rozmowa jako mapa może wyświetlać się google maps. A nei jak wcześniej tylko mapy Appla. Chyba że to nie ma nic wspólnego z iOS 14 ale wydaje mi się że zmieniło się to u mnie po aktualizacji.
 • #3
  bobycob
  Level 20  
  Nowy system czy kolejna wersja?
 • #4
  sanfran
  Network and Internet specialist
  UWAGA Posiadacze telefonów z jabłuszkiem!

  Aktualizacja 14.0 domyślnie uruchamia funkcję „WiFi assist”.
  Jeżeli z niej nie korzystacie, to należy wejść w ustawienia i ją wyłączyć.
  Sprawdzone na SE2 i „ósemce”.

  iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple

  Przypominam, że pozostawienie tej funkcji włączonej może spowodować pobieranie danych komórkowych, gdy mamy słabsze połączenie WiFi.
 • #5
  bumble
  User under supervision
  Ale kto ma wersje 14 bo moja ostatnia to 13.7?

  Dodano po 12 [minuty]:

  sanfran wrote:
  UWAGA Posiadacze telefonów z jabłuszkiem!

  Aktualizacja 14.0 domyślnie uruchamia funkcję „WiFi assist”.
  Jeżeli z niej nie korzystacie, to należy wejść w ustawienia i ją wyłączyć.
  Sprawdzone na SE2 i „ósemce”.

  iOS 14 już dostępny - nowy system operacyjny Apple

  Przypominam, że pozostawienie tej funkcji włączonej może spowodować pobieranie danych komórkowych, gdy mamy słabsze połączenie WiFi.

  To chyba dobrze ze priorytetem jest szybkość łącza przy w większości nielimitowanych danych komórkowych.

  Dodano po 49 [sekundy]:

  Znajduje nowego iOSa ale przy ręcznym wyszukiwaniu aktualizacji. Nie proponuje go automatycznie.