Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak reakcji pompy paliwa Renault Master II 2.2 90km

Janek200000123 22 Sep 2020 15:12 1725 1
    Janek200000123
    Level 3  
    Cześć! Mam problem z busem Renault Master II 2.2 diesel, 90km, mianowicie. Samochód stał nie ruszany, nie odpalany przez ponad 2 tygodnie, teraz gdy chciałem go odpalić to aby kręci i kręci i kręci i nic. Razem z kolegą mechanikiem wywnioskowaliśmy, że po przekręceniu kluczyka pompa paliwa w ogóle nie reaguje (zawsze był taki charakterystyczny dźwięk, a teraz go nie ma). Pytanie, niestety nie mogę pojechać na komputer (próbuje jeszcze dogadać znajomego ale jest na wyjeździe) czy ktoś wie co to może być? Może ktoś miał taki problem?
    Z góry dziękuję!

Ps. Jakby ktoś dysponował schematem bezpieczników spod maski i ze środka to bardzo prosiłbym podesłać :))
    (Tak wiem, są w internecie, ale nie do tego modelu i nie z tym silnikiem, cała skrzynka się różni)

Pozdrawiam!
    beryas
    Level 30  
    Nie posiadam schematow do renowki, ale dla mnie oczywiste ze szybciej sprawdze bezpieczniki i przekazniki recznie niz szukac tego jedynego po schematach, a przy okazji mozesz znalesc spalone bezpieczniki z przed roku/10lat, moze nawet przy sprawdzaniu sie czegos nauczysz, a wiedzy nigdy za malo wiem po sobie :D
    JA widzisz w 2-3 min znalazlem ze w 2.2 jes pompa zewnetrzna, tzn nie jest w zbiorniku, tylko gdzies pod autem lub pod maska jak np w lagunie II(na prawej podluznicy za silnikiem).
    Pod maska masz filtr paliwa tak? od filtra ida przewody do silnika, ale tez w deruga strone do baku, idziesz po tych przewodach i znajdujesz pompe paliwa. Jak znajdziesz bierzesz miernik (nawet taki za 5zl) ustawiasz na zakres do 20V stale napiecie. podpinasz sondy miernika do kabli zasilajacych pompe, druga osoba w tym samym momencie wlancza zaplon. Jesli masz 12v pompa nie pracuje (uszkodzona pompa) Jesli brak 12V znaczy bezpiecznik/ prrzekaznik ( ta opcja nie wyklucza uszkodzonej pompy, poniewaz uszkodzona pompa moze spalic bezpiecznik i przekaznik).

Prosze i powodzenia :)