Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar LT1013 - zbyt małe napięcie?

10 Paź 2005 22:24 1875 5
  • Poziom 10  
    Pralka nie odwirowała i nie wypompowała wody. Okazało się że w pompie była moneta. Po ponownym podłączeniu pralka nie nabierała wody a silnik kręcił sie bardzo powoli i z ledwością. Okazało się, że napięcie na stykach elektrozaworu wody wynosi tylko ok. 90V i przez to nie ma siły go otworzyć. Pewnie podobne napięcie idzie na silniki dlatego ledwo chodzi. Na wejściu do pralki jest OK czyli 230V, zaraz potem kable idę na taki kondensator/cewkę i z niego też wyjście jest OK. Dalej kable są schowane i nie widać dokąd idą. Co się mogło stać? Dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    sprawdź pompę bo to przez jej cewkę dochodzi napięcie do elektrozaworu a tym bardziej że była w niej moneta więc może być już agonii, ponadto sprawdź hydrostat styki 11 i 12 czy przewodzą pąd oraz czy hydrostat przełącza prawidłowo styki (znacit nie zawiesza się) jeśli napięcie będzie prawidłowe a objawy z "słabym" silnikiem nie znikną to przyczyny należy szukać w module elektronicznym lub w blokadzie pokrywy :wink:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Właśnie zauważyłem taki objaw, że gdy programator ustawiony jest w miejsce gdzie powinna pobierać się woda to klapa się nie blokuje. Dopiero dalsze przesunięcie programatora blokuje klapę.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jestem trochę w szoku. Celem upewnienia się, czy pompa działa czy nie wlałem z wiadra (bo pralka nie nabierała wody) ową wodę. I o dziwo - pralka ruszyła z kopyta, dostała obrotów i pompa zaczęła pracować. Zaraz oczywiście podłączyłem wąż z wodą i zawór też się otwiera. Czyżby pomogło wlanie wody? A może tylko zniknął objaw a "choroba" jest nadal i się w niedługim czasie znowu ujawni?