Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały lekki laptop z procesorem Intel Core i3 lub i5 najlepiej polesingowy

23 Wrz 2020 00:31 201 5
  • Poziom 12  
    Nigdy nie myślałem że stworzę post poszukując laptopa.
    Aktualnie używany przez moją dziewczynę to:
    Lenovo U330 ale to pierwsze Intel Core i3-2gen (albo 3), 4GB RAM, 128GB SSD.

Potrzebne:
    To samo tylko lżejsze może i mniejsze, ale nie mniejsze niż 12cali.
    Czyli Intel Core i3 lub i5 generacja 2,3,4 4GB ram dysk obojętne wymienię.
    Fajnie jak by cena była w okolicach 500zł ale nie jest ten warunek wymagany
    Komputer będzie jako drugi do tego pierwszego, dwa domy, dwa komputery.
    W ostateczności kupie taki sam jak ma, ale czasami go gdzieś nosi ten U330 nie jest duży ale dość ciężki.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Do 500 nie poszalejesz. Lenovo X220, X230 w dobrym stanie może uda się znaleźć, może X240 uda się wyrwać, ale to już może wyjść ponad 500. Z większych często kupuję T430s, ale to w dobrym stanie będzie minimalnie więcej kosztować. Z innych modeli rozejrzałbym się za Dell E7240 (chociaż tu znowu pewnie ciut ponad 500), albo generację starszy E6230. Co by to nie było to raczej bym szukał wariantu z I5 (mimo że I3 to też 2 rdzenie + HT, mimo wszystko te kilkaset megaherców czasem może robić różnicę w czasach, gdy przeglądarka potrafi się dławić na czterech rdzeniach i 8 GB RAM...).
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 12  
    Witam
    Wszystkie są w zasięgu, tylko że x230 jest fajny niby 1,3kg ale ma 26mm grubości aktualne u330 ma 18mm ale waży 2,1kg. X240 pasuje ale ma dużo gorszy procesor niż x230. Teraz nie wiem co wybrać :/
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zapytaj przyszłej użytkowniczki najlepiej. Każdy ma wady i zalety. Procesor w X240 jest trochę gorszy, nie aż tak dużo. Wynika to z faktu, że wersje M zamieniono na wersje U, czyli zamiast wydajności mamy oszczędzanie energii i teoretycznie dłuższy czas na baterii (lub mniejsza baterię).

Przy pracy w przeglądarkach czy odtwarzaniu multimediów dramatu nie będzie nawet na tym "U".
  • Poziom 12  
    Zakupiłem x240 ale wersje z i7. Zobaczymy co to będzie, ale zapowiada się fajnie.
    Mam jeszcze dwa pytania.
    Jaki tam jest dysk? m.2 wle pcie czy sata? bo w internecie jest napisane raz tak raz tak i jakich wymiarów.
    Laptop ten ma dwie baterie, jedna w środku druga dokladana i to tez w dwoch wersjach większej i mniejszej. Teraz pytanie jaką wagę ma ten laptop w standardowej wersji czyli bateria wewnętrzna plus w kadłubie niewystająca czyli ta mniejsza.