Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MicroOLED - producent mikrowyświetlaczy OLED - zebrał 8 milionów euro inwestycji

ghost666 23 Wrz 2020 09:45 795 0
 • MicroOLED - producent mikrowyświetlaczy OLED - zebrał 8 milionów euro inwestycji
  MicroOLED, dostawca mikrowyświetlaczy OLED o niskiej mocy i wysokiej rozdzielczości, mający swoją siedzibę w Grenoble, ogłosił, że zamknął rundę finansowania z wpłatą w wysokości 8 milionów euro. Środki wykorzystane zostaną, aby przyspieszyć wdrożenie swojej platformy inteligentnych okularów i zwiększyć swoje możliwości produkcyjne mikrowyświetlaczy OLED.

  Po siedmiu latach badań i rozwoju OLED Eric Marcellin-Dibon(CEO) i Gunther Haas (CTO), założyli MicroOLED w 2007 roku, aby wprowadzić na rynek technologię poprawiającą wydajność mikrowyświetlaczy OLED. W styczniu 2012 roku firma wprowadziła na rynek mikrowyświetlacz OLED o gęstości 5,4 miliona pikseli i przekątnej 0,61 cala. Siedem miesięcy później firma STMicroelectronics nabyła mniejszościowy pakiet udziałów w MicroOLED poprzez spółkę joint venture w celu lepszej integracji funkcji kontrolera z mikrowyświetlaczami.

  Niedawno, na targach CES 2020, firma po raz pierwszy zaprezentowała, jak twierdzi "najlżejszy i najbardziej kompaktowy moduł optyczny do zastosowań w inteligentnych okularach". Nazwany ActiveLook, został ciepło przyjęty przez firmy produkujące okulary, takie jak Julbo i UVEX, powiedział MicroOLED.

  "Jesteśmy gotowi do wprowadzania innowacji z naszymi klientami, opracowując unikalne rozwiązania oparte na naszej wysokowydajnej technologii OLED" skomentował Marcellin-Dibon. "Rzeczywistość rozszerzona to ogromna szansa rynkowa. Nowoczesne smartglasses to wszystko, co dotyczy stylu i wygody, a udany produkt można osiągnąć tylko dzięki wysoce zintegrowanemu systemowi i opanowaniu kluczowych technologii co do piksela. To jest nasza podstawowa wiedza, a dzięki silnej puli inwestorów mamy zasoby, aby umożliwić naszym klientom wejście na te nowe rynki z naszą platformą ActiveLook".

  MicroOLED - producent mikrowyświetlaczy OLED - zebrał 8 milionów euro inwestycji


  Nowa runda finansowania była prowadzona przez dwóch paneuropejskich inwestorów z branży high-tech, Cipio Partners i Ventech. Dołączają do zarządu firmy wraz z historycznym inwestorem Supernova Invest poprzez CEA Investissement.

  Źródło: https://www.eetimes.eu/oled-microdisplay-maker-microoled-raises-e8m/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10009 postów o ocenie 8268, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.