Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 208 2012 - brak obrazu z kamery cofania po wrzuceniu wstecznego biegu SM

sxat 23 Sep 2020 10:54 1170 2
    sxat
    Level 12  
    w powyższym samochodzie wymieniłem radio SMEG bez navi i kamery, na wersję SMEG PLUS z 2016r z aktywną konfiguracją funkcji cofania z kamerą, do tego dołożyłem kamerę cofania w klapie

ogólnie radio działa prawidłowo, navi działa, podłączona kamera w trybie diagnostycznym dziala.. pokazuje obraz.. i niby by było wszystko ok, ale nie działa jak wbije bieg wsteczny (nie pokazuje się nawet okno z podglądem kamery na ekranie)

pojawiał się błąd czujników cofania których nie miał - moduł został dopiety do instalacji.. i w chwili obecnej mam tylko błąd:

w BSI mam błąd U1F20 87 - No Communication with the car audio - błąd typu local.. nie przechodzi w tryb tymczasowy - ale sumarycznie radio nie piszczy czyli vin jakoś musi pobierać.. (chyba że komunikacja CAN jest zbędna.. do prawidłowego działania radia.. tego nie wiem)
    B1208 00 - parking assistance function configuration failed (bez czujników cofania kamera powinna chyba działać..?)
    U1F00 00 - fault event not stored in the faults log (tu nie wiem czego potrzebuje..)

w sterowniku SMEG PLUS - błędów brak

mogę prosić o jakieś wskazówki co jeszcze sprawdzić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 37  
    sxat wrote:
    bez czujników cofania kamera powinna chyba działać..?

Nie bedzie.

Dodano po 1 [minuty]:

sxat wrote:
    U1F20 87
    sxat wrote:
    B1208 00
    sxat wrote:
    U1F00 00

Czym to czytane ?

Dodano po 57 [sekundy]:

sxat wrote:
    z aktywną konfiguracją funkcji cofania z kamerą

Skąd wiesz ?
    sxat
    Level 12  
    interfejsem lexia - z kalkulatora telemetryki i test diagnostyczny tzn test wejścia kamery - działa i obraz na ekranie się pokazuje,
    błędy powyższe są z kalkulatora BSI 2010

otrzymuję dużo pytań mimo wszystko jak to podpiąć.. więc odpowiadam:

czyli pin 1,7 tor video gniazdo po prawej (B/C) w smeg plus, czerwony na + po stacyjce, i czarny do masy z kamery (kamera jest ciągle pod napięciem po stacyjce)