Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo FM 9 - Problem ad blue. Błędy na komputerze

Marioo1977 23 Sep 2020 14:33 801 7
 • #1
  Marioo1977
  Level 4  
  Witam po podłączeniu komputera takie błędy jak na foto....Dodam że na kompie pokladowym ad-blue pokazuje .Gdzie szukać przyczyny?Dzx z góry Kiedyś miałem podobny problem tylko ,że pokazywało brak ad-blue a było....Wystarczyło wtedy wymienic bezpiecznik od ad blue.Teraz bezpieczniki wszystkie ok...Volvo FM 9 - Problem ad blue. Błędy na komputerze za odp.
 • #2
  Chavez
  Level 25  
  Jak nie masz ramek danych do błędów z datami wystąpienia, to skasuj wszystkie. Jeździj aż znowu wyskoczy błąd i sprawdź.
 • #3
  Marioo1977
  Level 4  
  Na kompie pokladowym w aucie mam błędy i numery błędów...A na laptopie nie mogę ich wykasować niestety...
 • #4
  arti1987
  Level 20  
  Kolego błędy związane z ograniczeniem mocy spowodowane usterka nox lub puste zbiornikiem bedp w pamięci przez 400 I nie skasujesz ich. Mogą to być błędy z przed pół roku. Jedyny błąd który powinien się usunąć z pamięci to usterka zaworu chłodzenia ad blue. Znajduje sia on koło skrzyni biegów i doprowadza płyn chłodniczy do zbiornika z mocznikiem. Z tego co pamiętam cewka na nim powinna mieć około 60ohm a zasilany jest z 24 v zpompy. To samo zasilanie ma czujnik nox.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Będą przez 400 dni przepraszam za auto korektę e
 • #5
  Chavez
  Level 25  
  1. Błąd powstał w wyniku innego
  2. Usterka Noxa- do sprawdzenia instalacja, jeśli jest sprawna to wymiana
  3. Zawór ogrzewania zbiornika adblue - sprawdzić instalację i zawór na opór
  4. Pokazuje poziom na liczniku?
 • #6
  Marioo1977
  Level 4  
  Dzięki za chęć pomocy.Instalacja pod kabiną do sprawdzenia czy od pompy?Przyznaję się uczę się tego auta więc proszę o wyrozumiałość;)
  Jeśli sprawna instalacja to czujnik nox do wymiany?
  Na desce pokazuje poziom ad -blue.Kiedyś miałem podobny przypadek,ale nie pokazywało stanu i okazało się,że bezpiecznik od pompy był spalony i tak 3 razy miałem w odstępach czasowych....Za każdym razem inny bezpiecznik...Wymieniałem wtedy i było ok a teraz to różne komunikaty na desce pokazuje...
 • #7
  arti1987
  Level 20  
  Sprawdź czy masz zasilanie na zaworze od ogrzewanie zbiornika adblue płynem chłodniczym. Znajduje się wewnątrz ramy po prawej stronie na wysokości skrzynie. Jeśli nie ma na nim prądu to szukaj między pompa adblue a zaworem. Kabel z tym prądem wychodzi z pompy i w peszlu się rozgałęzia na 3 zasilanie często tam dostaje się woda I wyłazi zielenina.,jedno zasilanie idzie na czujnik nox stąd możesz mieć błędy o przerwanym dozowaniu i kontroli poziomu emisi. A drugie może generować usterkę zaworu.
 • #8
  User removed account
  Level 1