Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Siecią internetu szerokopasmowego, światłowód OSE Nask

25 Wrz 2020 19:30 249 5
 • Poziom 3  
  Dzień dobry
  Proszę o poradę jednak na początku przedstawię sytuację następująco.
  Od tygodnia w szkole zamontowano internet z tzw. sieci OSE Nask światłowód 100Mb/s
  Pracownia komputerowa bardzo fajnie pracuje w połączeniu z tym internetem jednak sale lekcyjne już nie .
  Bardzo często nie mówiąc co chwile zrywa połączenie w tedy pomaga wypięcie i wpięcie wtyczki Lan i wtydy działa i po kilku minutach znowu przerywa a ikona wyświetla że połączenie z siecią jest a stron nie otwiera (certyfikaty ok.) sala komputerowa i sale lekcyjne podpięte do tego samego switcha zresztą różnie próbowałem ominąć i bezpośrednio podpiąć do switcha tzw. pierwszego niestety nic nie pomaga.
  Do tej pory korzystaliśmy z internetu LTE i wszystko pracowało bez problemu na tym samym okablowaniu nic nie zrywało było OK gdzie może tkwić problem. ?

  Dziękuję i pozdrawiam.
 • Poziom 38  
  To może być wszystko, w tym miedzy innymi niska jakość kabli, błędy montera (wielu chałturzy, bo widzieli to przez ramię, a nigdy nie poznali głęboko), na pomiarze statycznym mogło być OK, ale na wysokiej częstotliwości już nie ( a takimi przyrządami nie dysponują chałturnicy).
  Więc przyczyn może być wiele.

  Wśród lekarstw, jak mam sieć, co do której mam wątpliwości, w ustawienia kart sieciowych zduszam szybkość, najpierw do 100mbit, a jakby była totalna kaszana, to do 10mbit (ale tak, to dawno nie robiłem).
  Najgorsze co może być, to jak karcie się uda wynegocjować 1Gbit, ale nie jest to trwałe, są podobne zaniki, na jakiś czas pomagają resety itd.

  Możesz wynająć usługę skanowania torów kabli sieciowych (chyba ktoś się zgodzi - ale to przestój)
 • Poziom 3  
  Może zastosować jakiś rodzaj switcha, który ograniczałby prędkość przesyłu 30do 50 % np ze 100 do 50 Mb/s i wtedy nie zrywało by połączenia? jeżeli jest taki sprzęt to proszę wskazanie, link urządzenia.
 • Poziom 39  
  Wicher2005 napisał:
  Może zastosować jakiś rodzaj switcha, który ograniczałby prędkość przesyłu 30do 50 % np ze 100 do 50 Mb/s i wtedy nie zrywało by połączenia? jeżeli jest taki sprzęt to proszę wskazanie, link urządzenia.


  Kolega właśnie "chałturzy". Na razie nic nie wiemy poza lakonicznym opisem problemu. Proszę rozrysować schemat sieci i podać marki i nazwy urządzeń sieciowych. Adresacja z DHCP czy adresy statyczne? Problem pojawia się we wszystkich salach lekcyjnych? Ile jest tych sal?

  Co Kolega rozumie poprzez pojęcie "zrywa połączenie" ?
 • Poziom 3  
  Jest tak: Strony działają otwiera wszystko prawidłowo i nagle jest przerwa w otwieraniu stron sprawdzając połączenie "ikona" wskazuje że połączono z siecią a internetu brak pomaga wypięcie i wpięcie Lan wtedy łapie i później znowu to samo. . Nie rozumie tylko dlaczego przy korzystaniu ze słabszego internetu LTE na tych samych okablowaniach wszystko działa prawidłowo i działało od 12 lat i nie było problem.
 • Poziom 39  
  Z fusów nic nie wywróżę.

  Powodzenia.