Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Canon PIXMA 3411 - WIN10 - W menu ekranowym drukarki brak opcji skanowania

Jakub48 25 Sep 2020 20:53 1446 8
    Jakub48
    Level 5  
    W menu drukarki brak opcji skanowania. Po kliknięciu na ikonę narzędzi pojawia się okno "preferencje", gdzie jako "drukarka" wyświetla się Canon, a pole "skaner" jest puste.
    Drukarka jest połączona z komputerem (windows 10) za pomocą WiFi (router RT-AC1200G+). Drukowanie przebiega prawidłowo.

Skaner drukarki działa, gdy funkcję wywołuje się z:

Panel sterownia > Sprzęt i dźwięk > Urządzenia i drukarki > Canon G3010 series

jednak jest to metoda okrężna.
    Próbowałem ściągnąć jakiś driver ze strony Canona, lecz po odpaleniu nic się nie zmienia (także po restarcie komputera).
    Załączam ilustracje. Canon PIXMA 3411 - WIN10 - W menu ekranowym drukarki brak opcji skanowania Canon PIXMA 3411 - WIN10 - W menu ekranowym drukarki brak opcji skanowania Canon PIXMA 3411 - WIN10 - W menu ekranowym drukarki brak opcji skanowania
    Jakub48
    Level 5  
    Cały pakiet oprogramowania zainstalowałem na komputerze w momencie pierwszej instalacji. Czy jest jeszcze osobna aplikacja do skanera?
    sasiadstar
    Level 23  
    Skoro zainstalowałeś cały pakiet to gdzieś jest aplikacja do skanera lub jest jakaś opcja w tym oprogramowaniu. Takie skanowanie z poziomu systemu jak opisujesz występuje jak zainstalujesz tylko sterowniki, jak zainstalujesz cały soft powinna być dedykowana aplikacja do skanera i drukarki.
    SilverGTA
    Level 22  
    Sprawdź programem Skanowanie albo klasycznie od strony panelu sterowania czy dostępna jest opcja "Rozpocznij skanowanie"
    Jakub48
    Level 5  
    Na trzecim z załączonych zdjęć ekranu pokazałem, że skanowanie działa (jeżeli wywołamy je z panelu sterowania).
    Jaki program "Skanowanie" masz na myśli? (Od Canona?)
  • Helpful post
    SilverGTA
    Level 22  
    Wpisz sobie Windows 10 Skanowanie - będziesz miał lepsze narzędzie.
    Jakub48
    Level 5  
    Szukając oprogramowania "ij scan utility" na "dobreprogramy" (https://www.dobreprogramy.pl/Canon,Producent,3818.html) natrafiłem na pakiet sterowników do drukarki PIXMA serii G3010 i pobrałem go.
    Jak się okazało nie był to jedynie pakiet sterowników, a kompletna instalka oprogramowania.
    Po wykonaniu długiej instalacji (podobnie długiej - jak pierwszej instalacji) okazało się, że teraz w Canon Quick Menu są opcje skanowania. I w dodatku działają prawidłowo.

Canon PIXMA 3411 - WIN10 - W menu ekranowym drukarki brak opcji skanowania

Dodano po 2 [minuty]:

Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam wszystkich:)