Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki licznik 2 kierunkowy 3 fazowy z dostępem do Wi-Fi?

noswer 25 Sep 2020 21:26 2805 11
Tespol
    noswer
    Level 10  
    Witam wszystkich,
    Nadeszła wiekopomna chwila - chwili tej muszę sprostać - a mowa modyfikacji instalacji elektrycznej w moim domu - tak więc zmiana mocy przyłączeniowej, kabli do tablicy, uziom, a także przebudowa tablicy rozdzielczej.
    Z racji tego iż mam jedną instalację fotowoltaiczną (unijną 4 kW) i będę chciał też założyć 2-gą (niepełną 6kW ) potrzebuje narzędzia które pomoże mi w danych okresach czasu zbilansować zużycie vs produkcje.

Najbardziej racjonalnym byłby podlicznik w tablicy rozdzielczej 2 kierunkowy pracujący dla wszystkich trzech faz. Nie potrzebuję aby cokolwiek mi wyświetlał jak długo będę miał możliwość podglądu danych po Wi-Fi. Myślę o MEW-01 SUPLA ZAMEL - czy warto się tym interesować? Czy może polecicie coś innego?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
  • Tespol
    przemek.zamel
    Level 2  
    Urządzenie ma możliwość rejestrowania zużycia oraz produkcji energii elektrycznej, jest dwukierunkowym monitorem energii elektrycznej.
    W przypadku dodatkowych pytań, służymy pomocą.
  • Tespol
    noswer
    Level 10  
    Dzięki, pytanie jak wygląda awaryjność tych liczników ( zdarzają się jakieś problemy)?, jak wynika dokładność pomiaru? Czy aplikacja posiada jakiś tryb autobalansowania produkcji vs zużycia ( w ramach horyzontu czasowego).
    Pozdrawiam
    slawo12311
    Level 17  
    Dołączę się do tematu i zapytam czy MEW-01 rejestruje także moc bierną na wykresach?
    marcin_421
    Level 13  
    Tak, ale nie na aplikacji w telefonie tylko na stronie supli.

Jaki licznik 2 kierunkowy 3 fazowy z dostępem do Wi-Fi?
    stiv809
    Level 12  
    Rejestruje te dane na telefonie.
    marcin_421
    Level 13  
    stiv809 wrote:
    rejestruje te dane na telefonie

To prawda, ale wykresów mocy biernej na telefonie nie rysuje.

Nawiasem mówiąc - bardzo udany produkt. W moim przypadku - rozbieżności z licznikiem PGE (Apator), są dosłownie symboliczne - 1-2 kWh na miesiąc. Polecam.
    przemek.zamel
    Level 2  
    noswer wrote:
    Dzięki, pytanie jak wygląda awaryjność tych liczników ( zdarzają się jakieś problemy)?, jak wynika dokładność pomiaru? Czy aplikacja posiada jakiś tryb autobalansowania produkcji vs zużycia ( w ramach horyzontu czasowego).
    Pozdrawiam

Generalnie na temat dokładności udostępnimy raport. Także odpowiem na to pytanie później.

Aplikacja umożliwia prezentację bilansów arytmetycznych oraz wektorowych (w załączeniu zdjęcia).

marcin_421 wrote:
    stiv809 wrote:
    rejestruje te dane na telefonie

To prawda, ale wykresów mocy biernej na telefonie nie rysuje.

Nawiasem mówiąc - bardzo udany produkt. W moim przypadku - rozbieżności z licznikiem PGE (Apator), są dosłownie symboliczne - 1-2 kWh na miesiąc. Polecam.

W przyszłości myślę, że taka opcja będzie możliwa do dodania w aplikacji SUPLA.
    Aktualnie jest to dostępne przez Cloud (przeglądarka po zalogowaniu się na konto SUPLA).
    slawo12311
    Level 17  
    Slawek K. wrote:
    Ja używam SDM630, ma Modbus po RS485 więc można czytać mnóstwo parametrów, jest dwukierunkowy.

Czy przesyłasz te dane do jakiegoś serwera? Jeśli tak to czego używasz do tego celu?
    Slawek K.
    Level 35  
    Tak, do Domoticza, nie wysyłam danch w świat na obce serwery i nie korzystam z obcych chmur., w ten sposób jestem niezależny i nieszpiegowany, oczywiście mam też dostęp do danych z zewnątrz, z każdego miejsca na ziemi gdzie działa internet. Do odczytu licznika i wysyłki danych używam ESP8266.

Pozdr
  • Helpful post
    przemek.zamel
    Level 2  
    Slawek K. wrote:
    Tak, do Domoticza, nie wysyłam danch w świat na obce serwery i nie korzystam z obcych chmur., w ten sposób jestem niezależny i nieszpiegowany, oczywiście mam też dostęp do danych z zewnątrz, z każdego miejsca na ziemi gdzie działa internet. Do odczytu licznika i wysyłki danych używam ESP8266.

Pozdr

Generalnie w Supli nie ma konieczności wysyłki do zewnętrznego serwera. Można wszystko postawić u siebie.