Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB z Niemiec czy warto je kupić?

Arek150 11 Paź 2005 04:52 2703 8
  • #1 11 Paź 2005 04:52
    Arek150
    Poziom 14  

Witam.
    Mogę okaztjnie kupić CB Radia przywiezione wraz z autami z niemiec. Niestety nadaja w fm (40 kan.) oraz w am (12 kan.). Są to radia firmy albrecht: modele, AE4100 oraz AE 5280 (wyświetlacz lcd). Czy da się je doblokować na całe 40 kan. ???? Jęśli będę tego pewien i dostanę 100 % informacje od forumowiczów jak to zrobić to biorę je w ciemno :), w pzreciwnyym wypadku rezygnuję.
    Z góry dziękuję za pomoc :)

• #2 11 Paź 2005 10:38
    Stanisław2003
    Poziom 28  

Raczej nalezy sie zastanowic bo AM w niektorych typach CB jest trudno uruchomic.Chyba,ze pogodzisz sie z tym,ze od 4 do 11 kanalu bedzie AM a na reszcie kanalow FM..Koszt ewentualnych przerobek lub zmian oprogramowania bedzie zbyt duzy na dzisiejsze czasy.

• #3 12 Paź 2005 00:02
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Nie robiłem ae 4100, ale patrząc na schemat wydaje mi się, że można trochę oszukac procesor żeby był pełny AM. Schemat jest w sieci. Co do 5280 zobacz tutajhttp://members.tripod.com/~malzev/cbrn/ae5280.htm
    No i oczywiście tylko ok. 1W na AM w obu przypadkach. Chyba, że dorobisz trafa modulacyjne, a to już troche zabawy.

• #4 12 Paź 2005 09:07
    Arek150
    Poziom 14  

Jeden wat mocy może być, byle by tx na 40 kan. AM był. nic w sieci nie ma na temat tych tych radii :(, a to co jest o tym AE5280 opisane nie zgadza sie z tym co jest w radiu :(, chyba nie będę sie w to bawił, choć mam te radia w domu i mam mozliwość pokombinowania i pzretestowania :) a sa naprawde fajne :)
    A do 4100 jest ponoć jakaś sztuczka z diodami ??? czy coś ale co dokładnie nie mam pojęcia :(

• #5 13 Paź 2005 14:07
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Patrz w schemat 4100. Z procesora jest wyjście załączające AM. Trzeba zobaczyc co się tam dzieje podczas przechodzenia z FM/AM. Jeżeli okaże się, że zmienia się poziom H-L (5V - 0V) to jesteś w domu. Przez przełącznik na przednim panelu podajesz te poziomy bezpośrednio z pominięciem procesora i masz radio z pełnym zakresem. Może z profesjonalnego punktu widzenia to mało eleganckie ale najprostsze i skuteczne. Pozostaje tylko kwestia wyświetlania ikon FM/AM. Jak uporasz sie z pierwszym będzie sens pomyślec i o tym.

• #6 14 Paź 2005 22:46
    Arek150
    Poziom 14  

Temat zamykam. Jedno radio oddałem a tego AE4100 zrobiłmi znajomy :) i wszystko jest OK. Wstawie foto co pzrerobił aby tx rx na całej 40-stce w am;ie był ;)

• #7 06 Cze 2006 10:09
    fx11
    Poziom 11  

Witam wszystkich ,mam problem z takim(ae 4100) radiem a mianowicie chodzi mi o wyswietlacz wyswietla kanaly,zmieniajom sie ale bardzo slabo widac tak jak by kontrastu niebylo,ale przy wlaczeniu zapal sie caly ladnie widac a potem robi sie slabo widoczny.co mozna z tym zrobic czy radio do kosza sie nadaje ,a to ze jest jeszcze fm to juz inna historia.Prosze o pomoc

• #8 07 Cze 2006 01:07
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Sprawdź zasilanie procesora ( chyba 5 V). Przy zaniżonym zasilaniu może być taki efekt. A reszta działa poprawnie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME