Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Windows 10 nie współpracuje ze starszymi myszkami bezprzewodowymi

lufa9999 26 Sep 2020 23:33 303 5
    lufa9999
    Level 17  
    Witam.
    Czy ktoś coś wie, czy jakaś ostatnia aktualizacja Windowsa 10 czasem nie spowodowała braku współpracy ze starszymi myszkami bezprzewodowymi? Mam dwie sprawne myszki Logitech, M185 i M180. Dawno ich nie podłączałem do komputera bo na codzień korzystam z lepszej myszki Logitech M510. Dzisiaj podłączyłem myszki i Windows 10 nie chce z nimi współpracować. Tzn instaluje je poprawnie ale kursor ani drgnie. Myślałem że to coś z moją wersją Win 10 ale córka ma też laptopa z Windows 10 i jest ten sam problem. A z myszką M510 wszystko śmiga elegancko. Mam też stary laptop z Windows 7 i na nim obie myszki działają prawidłowo. Pomoże mi ktoś rozwikłać tą zagadkę?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    misiek.tm
    Level 12  
    Zainstaluj Logitech Options ver. 8.30.310, Last Update: 2020-09-14 i zaktualizuj Windows 10. Dla mojej myszki M590 pomogło.

Dodano po 15 [minuty]:

Logitech Options (2020-09-14) software lets you customize your device's settings as follows:
    - Change function key shortcuts
    - Customize mouse buttons
    - Adjust point and scroll behavior
    - Enable and disable touchpad gestures
    - Get on-screen notifications when your device's battery runs low or when you press a lock key.

Logitech Options (2020-05-19) software lets you customize your device's settings as follows:
    - Change function key shortcuts
    - Customize mouse buttons
    - Adjust point and scroll behaviour
    - Enable and disable touchpad gestures
    - Get on-screen notifications when your device's battery runs low or when you press a lock key.
    lufa9999
    Level 17  
    Nie pomogło niestety. Mam komunikat że urządzenie jest niekompatybilne.
    sanfran
    Level 40  
    Klawiatura Logitech K270 i mysz M185 siedzą na jednym odbiorniku i działają jak trzeba z WIN10.
    Także trackball M510 którego używam zamiennie z myszą.

Starałeś się restartować Win10? Ale trzeba wybrać opcję „Uruchom ponownie’ bo kiedyś jak wyłączałem komputer guziczkiem to się okazało, że system był na chodzie od 39 dni, odkryłem to przypadkiem, kiedy mi WIN10 zaczął porządnie świrować. Funkcja „uruchom ponownie” zadziałała jak trzeba.
    lufa9999
    Level 17  
    Tak tak, restartowałem. Oczywiście bez rezultatu...
    lufa9999
    Level 17  
    Problem był banalny. Po prostu ktoś zamienił nadajniki USB. Po ponownej ich zamianie myszki oczywiście zaczęły współpracować prawidłowo :D :D .