Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Vaillant VRC700 f/4 problem z ustawieniem temp nastawionej

27 Wrz 2020 12:01 222 3
 • Poziom 2  
  Cześć
  Jestem nowym użytkownikiem pieca Vaillant ze sterownikiem radiowym pogodowym. Po zainstalowaniu i odpaleniu przez 2 dni wszystko działało bez zastrzeżeń. Dziś okazało się, jak spojrzałem na wyświetlacz, samoczynnie ustawiła mi się tem nastawiona na 18,5st i nie da się tego zmienić poprzez manualną korektę w systemie. Skutek taki, że oczywiście piec nie pracuje, bo musiałbym włożyć sterownik do lodówki aby go schłodzić poniżej temp 18,5. Piec pracuje w trybie korekta. Zastanawiam się skąd sterownik przyjął w ogóle taką akurat temp i czy to kwestia awarii nowego jakby nie było sterownika. Czujnik pogodowy jest na północnej elewacji. Dzięki za ewentualną pomoc.
 • Poziom 34  
  Tzn. nie da się wejść w Menu->Nastawy temperatur->Ogrzewanie->Temp.zadana dzień i Temp.zadana noc?
 • Poziom 2  
  Wejść w moduł edycji można, zmienić temp nastawioną także, ale jak się powróci już do ekranu głównego po zmianie , zmiana dokonana nie ma w ogóle przełożenia na to co na tym ekranie pokazuje sterownik jako temp nastawiona. Sterownik przyjmował wartość z czapy zupełnie.

  Problem jednak automatycznie i samoczynnie ustąpił, obecnie jest ok. Nie lubię jednak „samonapraw” i węszę potencjalne kłopoty na przyszłość ...
 • Poziom 34  
  A ile masz obiegów grzewczych? Tylko jeden bezpośredni czy kilka?

  W regulatorze bezprzewodowym jest pewna zwłoka, ponieważ to co wprowadzasz na sterowniku z wyświetlaczem jest przekazywane do "bazy" która jest w kotle. Tam też zapisywane są wszystkie wartości i ustawienia. Dopiero z pamięci tej "bazy" sterownik z wyświetlaczem pobiera wartości i je wyświetla. A przekazywanie informacji pomiędzy nimi nie jest bezpośrednie tylko co jakiś czas jest wysyłana paczka danych tak by oszczędzać baterię w sterowniku z wyświetlaczem.

  Czasami problemem z komunikacją i wysyłaniem danych jest słaby zasięg. Pomaga wymontowanie "bazy" z kotła i zamontowanie obok lub bliżej sterownika z wyświetlaczem w specjalnym cokole który był w opakowaniu. Pomaga to też na komunikację z czujnikiem zewnętrznym - bo jak zgubi zasięg z czujnikiem zewnętrznym to kocioł wchodzi w tryb komfortu i zaczyna grzać obieg grzewczy z max temperaturą - nawet gdy na zewnątrz jest ciepło.