Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saunier Duval Isotwin Condens - podłogówka jakie termostaty

kacperk23 27 Sep 2020 18:41 396 2
    kacperk23
    Level 1  
    Cześć,
    szukając na forum elektrody porad dotyczących termostatów kompatybilnych z moim piecem (Saunier Duval Isotwin Condens) nie znalazłem żadnych konkretów w temacie termostatów rekomendowanych do mojego pieca więc pytanie/ prośba co moglibyście zaproponować co by pasowało do moich potrzeb:

- dom 130m2
    - instalacja (rurki, skrzynka, etc.) jest już położona
    - podłogówka parter i piętro
    - osobne termostaty/ sterowniki na każde pomieszczenie
    - chciałbym móc programować temperaturę w każdym pomieszczeniu wg rozkładu godzinowego i 7 dni w tygodniu
    - chciałbym móc ręcznie zmieniać temperaturę w każdym pomieszczeniu gdy uznam, że jest za ciepło lub za zimno
    - programowanie temperatury na WiFi byłoby fajnym i nawet przydatnym gadżetem ale chyba wystarczy żeby działało jedynie w największym pokoju (salon połączony z kuchnią na parterze)

Deweloper i firma od hydrauliki ograniczyła mi na razie wybór jedynie do jak mi się wydaje drogich modeli Salus:

Quote:
    - Termostat tygodniowy Salus Quantum – posiada możliwość ustawienia niezależnie temperatury na każdy dzień tygodnia, wyświetlacz lcd - cena 490 zł netto/szt.
    - Termostat dobowy LCD Salus VS35 – posiada możliwość ustawienia niezależnie temperatury na dzień i noc, wyświetlacz lcd. Dostępne wersje w kolorze białym i czarnym. - cena 295 zł netto/szt.
    - Termostat Salus manualny z pokrętłem – cena 148 zł netto/szt.
    Dodatkowo koszt siłowników 49 zł netto/szt.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i sugestię.
    bumble
    User under supervision
    Rozważ rozwiązanie np Drayton Wiser. Inteligentne głowice termostatyczne, oddzielna regulacja i praca kotła dla każdego pokoju, sterowanie z telefonu czy glosowo z Alexy czy Google Home. Geofancing.
    ls_77
    Level 35  
    Firm i rozwiązań jest wiele, ale każde będzie dość drogie.
    Masz dwie belki rozdzielaczy więc potrzeba dwóch osobnych listew sterujących, do każdej listwy odpowiednia ilość siłowników termicznych, do każdego pokoju osobny termostat, do tego jeszcze jakaś centralka główna, ewentualnie moduł internetowy.
    Zobacz sobie Danfoss Link, Honeywell Evohome, Polski Tech Sterowniki, Euroster, Auraton i do tego jeszcze pełno innych - nawet każdy producent systemu O.P. posiada "swój" system sterowania O.P.: Purmo, Kan-Therm, Wavin, TC, Oventrop, Herz, Prandelli, Comap itp. itd.