Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Eurit 133 pro po zalaniu.

kalasz47 11 Paź 2005 10:38 1298 5
  • #1 11 Paź 2005 10:38
    kalasz47
    Poziom 14  

Witam
    Ma teleofnik Eurit 133 pro, został potraktowany mokrymi rękami co wyraźnie mu zaszkodziło. Pierwszy objaw to dymek, topniejący plastik i "total dead". Po rozebraniu i wysuszeniu telefonik wygląda jak na fotkach. Woda zrobiła zwarcie co spowodowało rozgrzanie się ścieżek i stopienie obudowy. Przed wysuszeniem telefon wogóle nie reagował - "total dead". Teraz wygląda to tak że wszystko jest ok poza 3 rzeczami:
    1. Nie działa zupełnie głośnik, zupełna cisza, nie działa podczas rozmowy i nie działa przy dzwonieniu.
    2. Telefon bardzo szybko "zżera" baterie, działa najwyżej ok 2godzin i się wyłącza, musi stać na podstawce(ładowarce).
    3. Nie działa klawisz 9

Reszta funkcji działa, można dzwonić, odbierać, u rozmówcy słychać mnie - działa mikrofon. Na jednym ze zdjęć (od strony elementów) widać że barkuje jednej części - rozpuściła się. Mnie to wygląda na jakiś tanzystor SMD ale czy ktoś jest w stanie dokładnie ją zidentyfikować? Zwracam się z prośbą o jakąkolwiek pomoc, czy da się cokolwiek z tym zrobić, czy warto? Ile weźmie serwis ew. gwarancja? Dzięki za wszelką pomoc i sugestie.

PS Dodam, że sprawdzałem głośniczek i jest OK. Sprzawdziłem też przelotki w okolicy "pożaru".

0 5
  • #2 11 Paź 2005 10:59
    Telex
    Poziom 26  

Miałem kiedyś podobny problem i choć posiadam drugą słuchawke to okazało się to totalną porażką. Uszkodzenie było dokładnie w tym samym miejscu. Nawet łatanie ścieżek i uzupełnianie elementów nic nie dało. telefon dziwnie działał. Sam sobie ładował baterię nie leżąc na bazie. Wieszał się i takie tam różne rzeczy, pozatym komunikacja z bazą była ok. Dałem sobie spokój i kupiłem sobie uszkodzoną słuchawke (wyswietlacz)

0
  • #3 11 Paź 2005 11:33
    Andrzej Grodzicki
    Poziom 12  

Miałem tel. ascom Eurit 133 z skorodowanym obwodem drukowanym sluchawki po wylaniu akumulatorków - trzeba go było wymienic (obwód drukowany słuchawki kompleyny, bez wyświetlacza); coś takiego wykonuje:

Swissvoice Polska Sp. z o.o.
    ul. Wał Miedzeszyński 598
    03-994 Warszawa
    serwis 22 673 20 27

kosztowało to ok. 140 PLN + koszty wysyłki

Mam uszkodzony obw. druk. zobacze jaki tam jest element (tranzyst.) - o ile go entropia całkowicie nie pokonała :D

Pozdrawiam

0
  • #4 11 Paź 2005 18:55
    Andrzej Grodzicki
    Poziom 12  

Brakujący element jest to z dużym prawdopodobieństwem tranzystor npn (wzmoc. prądowe ~135) z standartowym rozkładem wyprowadzeń dla obudowy SOT-23; mój obwód drukowany jest nieco innej wersji, ale fragmeny z "brakującym" tranztstorem, reztstorem 1R50 wydają się być analogiczne.

Pozdrawiam

0
  • #5 13 Paź 2005 20:13
    renar
    Poziom 12  

Ni ewiem czy powinienem tu pisac, ale jezeli chcesz drugi calkowicie sprawny to mam taki na zbyciu za niewielki epieniadze.
    POZDRAWIAM

0
  • #6 04 Lut 2006 19:17
    kalasz47
    Poziom 14  

Witam po dłuższej przerwie.
    Problem okazał się niestety zbyt trudny do rozwiązania. Telefon poszedł do pudła i czeka na lepsze czasy, jako dawca. Jeśli kogoś interesuje ten telefonik to zapraszam kalasz47(malpa)interia.pl
    Dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów