Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe, kompaktowe sterowniki oświetleniowych diod LED

ghost666 28 Sep 2020 10:20 474 0
 • Nowe, kompaktowe sterowniki oświetleniowych diod LED
  Firma Power Integrations, lider w dziedzinie wysokowydajnych i niezawodnych układów sterowników LED, zaprezentowała nowego członka rodziny układów bezpieczeństwa LYTSwitch-6 - izolowane sterowniki LED do inteligentnych zastosowań oświetleniowych. LYT6078C wykorzystuje technologię PowiGaN z wykorzystaniem azotku galu (GaN), aby zapewnić wysoką sprawność, czego dowodem jest nowy przykładowy raport projektowy (DER-920), który firma zaprezentowała równocześnie.

  Układ scalony LYT6078C oparty na technologii PowiGaN zawiera klucza zasilania 750 V i zapewnia moc wyjściową bez migotania do 90 W, podczas gdy inni członkowie rodziny dostarczają do 110 W. W układzie zintegrowany jest zarówno stopień PFC, jak i sterownik LED LYTSwitch-6. Wydajność systemu przekracza 90%. Umieszczone w miniaturowej obudowie do montażu powierzchniowego (InSOP-24), układy scalone LYTSwitch-6 są chronione przez zaawansowany system odchylania termicznego, który zmniejsza moc wyjściową, aby ograniczyć temperaturę urządzenia w nietypowych warunkach, jednocześnie zapewniając nieprzerwanie strumień świetlny. Układy scalone LYTSwitch-6 zawierają również technologię komunikacyjną FluxLink firmy Power Integrations, która umożliwia sterowanie po stronie wtórnej bez potrzeby stosowania transoptora i zapewnia lepszą niż ±3% stabilizację napięcia i prądu w całej linii diod LED i szerokim zakresie obciążeń, temperatury itp. Wszystkie układy scalone LYTSwitch-6 wykazują szybką reakcję przejściową i łatwo obsługują ściemnianie z modulacją szerokości impulsu (PWM).  Korzyści z stosowania LYT6078C są doskonale widoczne w nowym raporcie projektowym (DER-920) opisującym dwustopniowy układ z PFC oraz izolowaną przetwornicą typu flyback. Wykorzystuje on kontroler LYT6078C IC i kontroler PFC HiperPFSTM-4 PFS7624C. Układ zapewnia szczytową sprawność powyżej 91% podczas zasilania ciągu 48 V diod LED przy prądzie 1350 mA z wejścia 220 VAC do 277 VAC. W trybie czuwania pobór mocy systemu jest mniejszy niż 80 mW, co zapewnia inżynierom znaczną elastyczność przy projektowaniu sterowania oświetleniem, a zwłaszcza obwodów ściemniania do wyłączania.

  Hubie Notohamiprodjo, dyrektor ds. Marketingu produktów w zakresie oświetlenia LED, powiedział: "Nowe układy scalone LYTSwitch-6 firmy Power Integrations oparte na technologii PowiGaN pozwalają producentom oświetlenia zaoszczędzić miejsce i koszty systemu inteligentnych zasilaczy oświetleniowych. Kluczowymi celami projektowymi firmy w naszym najnowszym raporcie projektowym były wysoki współczynnik mocy, niska zawartość harmonicznych, wysoka sprawność i ściemnianie diod od zera do 100%. Nowy układ scalony sterownika LYT6078C w połączeniu z naszym kontrolerem HiperPFS-4 PFC z łatwością sprostał tym wyzwaniom".

  Oparte na PowiGaN układy scalone sterownika LED LYTSwitch-6 są już dostępne w cenie 2,52 dolara przy zakupie 10 tysięcy sztuk. Pomoc techniczna i raport projektowy DER-920 są dostępne w witrynie Power Integrations pod adresem https://www.power.com/lytswitch-6/.

  Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20200915006307/en/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11215 posts with rating 9468, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.