Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe, kompaktowe sterowniki oświetleniowych diod LED

ghost666 28 Wrz 2020 10:20 318 0
 • Nowe, kompaktowe sterowniki oświetleniowych diod LED
  Firma Power Integrations, lider w dziedzinie wysokowydajnych i niezawodnych układów sterowników LED, zaprezentowała nowego członka rodziny układów bezpieczeństwa LYTSwitch-6 - izolowane sterowniki LED do inteligentnych zastosowań oświetleniowych. LYT6078C wykorzystuje technologię PowiGaN z wykorzystaniem azotku galu (GaN), aby zapewnić wysoką sprawność, czego dowodem jest nowy przykładowy raport projektowy (DER-920), który firma zaprezentowała równocześnie.

  Układ scalony LYT6078C oparty na technologii PowiGaN zawiera klucza zasilania 750 V i zapewnia moc wyjściową bez migotania do 90 W, podczas gdy inni członkowie rodziny dostarczają do 110 W. W układzie zintegrowany jest zarówno stopień PFC, jak i sterownik LED LYTSwitch-6. Wydajność systemu przekracza 90%. Umieszczone w miniaturowej obudowie do montażu powierzchniowego (InSOP-24), układy scalone LYTSwitch-6 są chronione przez zaawansowany system odchylania termicznego, który zmniejsza moc wyjściową, aby ograniczyć temperaturę urządzenia w nietypowych warunkach, jednocześnie zapewniając nieprzerwanie strumień świetlny. Układy scalone LYTSwitch-6 zawierają również technologię komunikacyjną FluxLink firmy Power Integrations, która umożliwia sterowanie po stronie wtórnej bez potrzeby stosowania transoptora i zapewnia lepszą niż ±3% stabilizację napięcia i prądu w całej linii diod LED i szerokim zakresie obciążeń, temperatury itp. Wszystkie układy scalone LYTSwitch-6 wykazują szybką reakcję przejściową i łatwo obsługują ściemnianie z modulacją szerokości impulsu (PWM).

  Korzyści z stosowania LYT6078C są doskonale widoczne w nowym raporcie projektowym (DER-920) opisującym dwustopniowy układ z PFC oraz izolowaną przetwornicą typu flyback. Wykorzystuje on kontroler LYT6078C IC i kontroler PFC HiperPFSTM-4 PFS7624C. Układ zapewnia szczytową sprawność powyżej 91% podczas zasilania ciągu 48 V diod LED przy prądzie 1350 mA z wejścia 220 VAC do 277 VAC. W trybie czuwania pobór mocy systemu jest mniejszy niż 80 mW, co zapewnia inżynierom znaczną elastyczność przy projektowaniu sterowania oświetleniem, a zwłaszcza obwodów ściemniania do wyłączania.

  Hubie Notohamiprodjo, dyrektor ds. Marketingu produktów w zakresie oświetlenia LED, powiedział: "Nowe układy scalone LYTSwitch-6 firmy Power Integrations oparte na technologii PowiGaN pozwalają producentom oświetlenia zaoszczędzić miejsce i koszty systemu inteligentnych zasilaczy oświetleniowych. Kluczowymi celami projektowymi firmy w naszym najnowszym raporcie projektowym były wysoki współczynnik mocy, niska zawartość harmonicznych, wysoka sprawność i ściemnianie diod od zera do 100%. Nowy układ scalony sterownika LYT6078C w połączeniu z naszym kontrolerem HiperPFS-4 PFC z łatwością sprostał tym wyzwaniom".

  Oparte na PowiGaN układy scalone sterownika LED LYTSwitch-6 są już dostępne w cenie 2,52 dolara przy zakupie 10 tysięcy sztuk. Pomoc techniczna i raport projektowy DER-920 są dostępne w witrynie Power Integrations pod adresem https://www.power.com/lytswitch-6/.

  Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20200915006307/en/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10009 postów o ocenie 8268, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • HelukabelHelukabel