Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ADG9490PC - Słabo wiruje zraszaczami, nie myje. Problem z pompą?

Mariusz7400 29 Sep 2020 01:17 321 0
    Mariusz7400
    Level 10  
    Witam kolegów.
    Zmywarka przechodzi cały cykl zmywania. Naczynia nieumyte, tabletka nierozpuszczona. Grzałka jest sprawna. Środkowy zraszacz (ten na ramieniu) w ogóle się nie obraca, dolny tylko trochę. Wymieniłem uchwyt kosza górnego, bo uszczelka w nim była całkiem zużyta i woda uciekała bokami. Nic nie pomogło. Podłączyłem sie z woltomierzem pod styki zasilania pompy. Napięcie jest rzędu 240 V przez dość ługi czas a pompa pracuje tylko chwilami. Najczęściej po otwarciu i zamknięciu drzwi. Podpiąłem zasilanie pompy wprost pod 240 V, a do zmywarki wlałem wodę. Pompa pompuje kilka sekund, zwalnia, po czym zatrzymuje się. Nie słychać wtedy brzęczenia - tak jakby nie była zasilana. Po kilu sekundach znowu startuje. Gdy w zmywarce nie ma wody, to słychać, że wiruje cały czas. Czy pompa jest uszkodzona i czy to jest przyczyną nieskutecznego mycia?
    Poza tym jak powinny wyglądać cykle włączania pompy i sterowania zaworem trójdrożnym w trakcie mycia? Może ktoś mógłby poratować jakimś manualem z cyklami i schematem? Byłbym wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam 8-)