Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy TV 75"-85" 4K lub 8K. Nowy, na ścianę.

29 Sep 2020 18:33 504 15
  • Level 8  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3-3.5 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? PHILLIPS AMBILIGHT 4 STREFY, 55"
    4. Jaką markę preferujesz? SONY, TCL
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 75” - 85"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? C+, tv, PS5
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Tv, netflix, Apple TV,
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Konsola
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak. Najlepiej Android
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Cały czas
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 10-20k
  • Level 8  
    Dziękuję za propozycję. Zastanawiałem się nad TCL x915, ale jest trudno dostępny.
    I nie wiadomo do końca, co z hdmi 2.1.
  • Moderator of RTV - what to buy
    Masz sygnał 8k?
    Moim zdaniem jeśli nie masz, to kompletnie bez sensu.

No i 60Hz matryca za tyle kasy? Jakaś abstrakcja dla mnie...
  • Level 8  
    Oczywiście kieruję się wyborem TV na kolejne dobre 5 lat...
    Zwróciłem uwagę na całkiem niezły stosunek jakości do ceny. No i przyszłościowe rozwiązanie z 8K
    Wszelkie uwagi są miło widziane.
  • Level 20  
    Jezeli odpuscisz sobie Androida i skorzystasz z systemu od LG to najlepsza opcja bedzie Oled LG GX z wbudowanym uchwytem. tV po powieszeniu na scianie, ma pełna regulacje na uchwycie min. Obrot prawo/lewo, regulacje poziomu oraz pochylenia przy czy sam TV odstaje od sciany tylko 2cm. A dokladnie 19mm. Zobacz sobie w sklepie naprawde sprzęt robi robote a do tego oferuje pełne wsparcie dla konsol czego nie bedzie w Sony (za wyjatkiem XH90) oraz TCL. Dodatkowo LG ma najmniejszy input lag - 13ms a Sony 23ms. Oraz pełne wsparcie dla VRR. Zreszta oled Sony nie ma nawet wejscia 2.1.
    Jezeli cena GX-a jest za wysoka to masz jeszcze 77 Oled CX pkreslony jako najlepszy TV do filmów i gier na 2020r. Przez portal Ritings ale i rowniez HDTV i Hi Fi. Roznica CX od GX jest taka ze CX jest 1.5cm grubszy i trzeba dokupic uchwyt do powieszenia.
    Co do TV TCL to jest to zbyt swiezy temat, generalnie marka ze słabym zapleczem serwisow na rynku europejskim, na sklepach sa tylko TV klasy średniej oraz budżetowce, brakuje pólki Premium.
    Ja osobiscie Polecam Oled LG.
  • Level 8  
    Dziękuję za posty.
    Preferuję androida dla KODI ;)

Oczywiście nie skupiam się na określonej marce, ale na zakupieniu telewizora na lata, "na maksymalnym wypasie" i pod konsolę nowej generacji.
  • Level 20  
    [quote="tiger1505"]Dziękuję za posty.
    Preferuję androida dla KODI ;)

Oczywiście nie skupiam się na określonej marce, ale na zakupieniu telewizora na lata, "na maksymalnym wypasie" i pod konsolę nowej generacji.[/quote

HA HA HA sorry nie mogłem się powstrzymać ale wydajesz tyle kasy i wychodzisz z założenia oglądania filmów mocno skompresowanych, nie będących wstanie wycisnąć jakości obrazu z tak dobrych TV. To tak jak byś kupił sportowy samochód typu Ferrarii i zamontował do niego LPG żeby zaoszczędzić na kasie za paliwo.
    Chcesz dobry TV w tej kasie to poczytaj sobie w necie choćby HDTV o wspomnianych wcześnie modelach a odpuść sobie jakieś Chińskie TCL
    Bierz jeszcze pod uwagę ze Android po pewnym czasie zaczyna wolniej pracować, bo nie jest systemem dobrym w TV.
    Najlepsze smarty robi LG oraz Samsung - czyli Programy pisane typowo pod ten rodzaj sprzętu a nie program odkupiony i przetworzony pod RTV
    Druga sprawa przegladarka internetowa na androidzie działa ona tak że odechciewa sie z niej korzystać a jak tak bardzo chcesz oglądać darmowe filmy to na systemie Webos LG - w przeglądarce otworzysz wszystkie darmowe strony z filmami takie jak "3 filmy" "kinomaniak" i tym podobne, bo smart w LG obsługuje HTML ora Adobe Flash player a android tylko Flash player-a
  • Level 8  
    Czy ja wiem, czy to takie śmieszne? ;)
    Tu nie chodzi o oglądanie skompresowanych filmów, a możliwość ich oglądania, jeżeli będę miał taką ochotę. I od razu uprzedzę - słyszałem o czymś takim, jak apple TV ;)

Jak wspomniałem, szukam dobrego telewizora na kolejne minimum 5-7 lat i rozpatruję każdą możliwość...

Rzeczywiście android TV to niepotrzebny bajer?
    No i co z tym TV? LG?

Pomóżcie :)
  • Level 20  
    Android TV to utrudniajacy zycie bajer, TV-iki na tym systemie po kilku miesiacach uzytkowania znacznie wolniej zaczynaja pracowac i to nie tylko w chwili korzystania ze smarta a nawet w trakcie normalnej obsługi tv jak przełaczanie kanałów itp. I trzeba kombinowac jak np tutaj - https://youtu.be/_PrcB3NpG30
  • Level 8  
    Filmik jest z 2017 roku - problem trwa nadal? Zdaję sobie sprawę, że to tematyka na innego posta w innym dziale.
    Tym niemniej, telewizorów w tym segmencie dostatek, ale studiować tylko te wskazane wyżej?
  • Level 20  
    Zreszta w Media Markt masz 45dni na zwrot sprzetu wybierz sobie cos i testuj. W androidzie na telewizorach wystarczy wypiac wtyczke na chwile z zasilania a zobaczys jak dlugo telewizor wstaje do tego momentu aby móc przełaczyc chociaz kanał. Generalnie android jest zbyt ciezkim systemem aby mogl szybkoscia dorowna do Webos-a oraz tizena a gdy sie skoncza aktualizacje na aplikacje to mozna zapomniec o smarcie.

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Od dzis w Media Markt jest promocja na gwarancje 5cio letnia w cenie tv na modele LG Oled oraz LG Nano.
  • Level 8  
    Czyli LG i długo długo nic? Zwłaszcza, że 77 cali to nie 85
  • Level 33  
    diego240 wrote:
    odpuść sobie jakieś Chińskie TCL
    Całkowicie zgadzam się z Kolegą "diego240".
    Miałem kilkanaście TCL-i w naprawie i uważam, że tę markę trzeba "omijać" szerokim łukiem!
  • Level 8  
    A inne marki? Chciałem wydać 17k, a ten LG (piękny) kosztuje jednak 10k więcej...