Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Temperatura włączenia się wentylatora chłodnicy Seicento 900

Olosss12 30 Sep 2020 19:14 870 6
    Olosss12
    Level 3  
    Witam mam pytanie, przy jakiej temperaturze załącza sie wentylator chłodnicy w Seicento 900?
  • Helpful post
    Dra98
    Moderator of Computers service
    Temp zwarcia styków wentylatora to 90 - 94 st C.
    Olosss12
    Level 3  
    Generalnie jest tak ze zalozylem dzis czujnik temperatury (w bloku) od cc900 i wskaźnik z autogauge, wentylator wedlug wskaźnika załączył sie przy 110 stopniach, wiec zakaladam ze uszkodzony u mnie moze byc czujnik ktory jest a chłodnicy, ewentualnie zle pokazuje wskaźnik. A czy przy podlaczeniu sie do ecu jest się w stanie odczytac temperature, badz sprawdzic ja w inny sposób?
    sandamiano
    Level 29  
    Program IAW SCAN 2 i odczytasz temperaturę silnika, zobaczysz wykres tej wartości . Czujnik od CC (czerwony) może nie być kompatybilny ze wskaźnikiem autogauge i masz przekłamanie
    michal_rybka
    Level 32  
    w seicento 900 niema czujnika w bloku, jest czujnik w głowicy - w seicento jest to nie czujnik a włącznik który zaświeca kontrolkę przegrzania - już po wszystkiemu
    ja to koledze wymieniłem właśnie na czujnik temperatury (z cinquecento) i założyłem przełącznik który przełączał sygnał między poziomem paliwa a temperaturą

czujnik załączania wentylatora masz w chłodnicy i on powinien załączać wentylator na 92st a wyłączać 87st i taki możesz kupić nowy (ja takie zakładam np w Oplu Astrze F które teraz użytkuję i to się świetnie sprawdza

ps: w cc/sc 900 jest wieczny problem z termostatem - on zdycha tak, że nie domyka, i silnik jest ciągle nie gogrzany, polecam wymianę ale TYLKO na termostat firmy WAHLER, bron borze nie kupuj tańszego "Calorstat by Wernet" no to miesiąc działa i znów zdechnie a tańsze jest z 10zł. Wahler działa niezawodnie
    Olosss12
    Level 3  
    Dzieki bardzo za pomoc