Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung DeX Pad EE-M5100 zwarcie, grzejący się układ

Emzet24 30 Sep 2020 23:55 183 0
    Emzet24
    Level 10  
    Witam serdecznie!
    Chciałbym prosić o pomoc w naprawie urządzenia jak w temacie, a może bardziej o pomoc w identyfikacji układu scalonego który prawdopodobnie uległ uszkodzeniu.
    DeX Pad jest to przejściówka do kilku wyższych modeli Samsunga z serii Galaxy, która po podłączeniu telefonu robi z niego coś na kształt komputera, który można podpiąć pod monitor lub telewizor poprzez gniazdo HDMI. Telefon robi wtedy za touchpad lub klawiaturę (i oczywiście za mózg tego komputera).
    Urządzenie kupiłem jako używane, razem z oryginalnym kablem USB i oryginalną, szybką ładowarką.
    Po podłączeniu telefonu zacząłem otrzymywać komunikat z prośbą o użycie oryginalnej szybkiej ładowarki mimo, że była ona podłączona. Po kilku próbach, przejściówka w ogóle przestała dawać oznaki życia. Po podłączeniu telefonu nie działo się nic.
    Postanowiłem sprawdzić na mierniku USB jak wygląda sytuacja z poborem prądu przez to urządzenie. Okazało się, że owszem pobiera ono prąd i to dość duży, bo podchodzący nawet pod 2A (waha się w granicach 0,3-1,9A) nawet bez podłączonego telefonu.
    Pobór prądu jest spowodowany prawdopodobnie przez malutki układ scalony który jest tuż przy gnieździe USB-C do ładowarki i grzeje się do takiej temperatury, że idzie się od niego oparzyć. Mało tego, nagrzał mi się do tego stopnia że po ruszeniu pęsetą delikatnie mi się przekrzywił.
    Oznaczenie jakie na nim widnieje to HJ HYB. I tu moje pytanie, czy ktoś jest w stanie pomóc w identyfikacji tego scalaka? Pewnie te litery to jakieś wewnętrzne oznaczenia Samsunga, czy w ogóle jest możliwość żeby to rozszyfrować? Dorzucam zdjęcia poglądowe.

Samsung DeX Pad EE-M5100 zwarcie, grzejący się układ Samsung DeX Pad EE-M5100 zwarcie, grzejący się układ

Samsung DeX Pad EE-M5100 zwarcie, grzejący się układ Samsung DeX Pad EE-M5100 zwarcie, grzejący się układ
    Pozdrawiam!