Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo '99 1,8 16V wypadanie losowe zapłonu na wolnych obrotach

lampucera 02 Oct 2020 04:23 1182 8
Bosch
    lampucera
    Level 9  
    Witam wszystkich forumowiczów mam taki problem z Fordem Mondeo z 1999 roku silnik 1.8 16 v zetec z czawno pokrywą zaworów założona instalacja kme nevo dwuletnia od pewnego czasu silnik zaczął ciężko zapalać i szarpać na zimnym silniku na benzynie ogólnie szarpanie na wolnych obrotach silnikiem no to zacząłem wymieniać przewody wysokiego napięcia 3 cewki świece Boscha później oryginalne motorcraft nic to nie dało na gazie zrobiłem jakieś 60000 km i kolega mi podpowiedział żebym sprawdził luz zaworowy myślałem że są popychacze hydrauliczne ale nie szklanki z płytkami no i faktycznie nie było luzów luzy po ustawiałem 0 15 na ssącym 0,30 na wydechu przy okazji zdjętej pokrywy zaworów wymieniłem też cały rozrząd o dziwo silnik po złożeniu jeszcze gorzej zacząło szarpać silnikiem na wolnych obrotach podpinałem całą instalację gazową jeździłem na samej benzynie nic to nie dało do tego jeszcze po wymienione czujnik wałka rozrządu czujnik koła zamachowego obydwa czujniki w termostacie sonda lambda pracuje 0,6 5V przepływomierz pracuje silnik nie łapie lewego powietrza połącz zakryciu gardzieli przepustnicy ręką silnik gaśnie czyli nie ciągnie nigdzie lewego powietrza a i jeszcze wymieniony cały komputer ECU czyli sterownik silnika a i jeszcze jedno przed ustawieniem zaworów ciśnienie sprężania na pierwszym 10 na drugim 8 na trzecim 12 i na czwartym 12 a po ustawieniu luzu zaworowego na wszystkich jest po 16 atmosfer także proszę o pomoc może ktoś coś mądrego podpowie dziękuję pozdrawiam
  • Bosch
    rafik$
    Level 15  
    No to może pora zrobić test uszczelki pod głowicą (Co2), jeszcze raz sprawdzić silnik pod kątem nieszczelności w dolocie
  • Bosch
    marszałekkom
    Level 27  
    Takie objawy to często problem z EGR.
    waski821
    Level 17  
    Na listwie benzynowej jest tłumik tętnień paliwa. Sprawdź czy cienkim wężykiem nie dostaje się benzyna do kolektora.
    lampucera
    Level 9  
    Płynu chłodniczego nie ubywa.
    Zaworu EGR tam nie ma. Jedynie co jest, to zawór krokowy.
    Czujnik ciśnienia paliwa pozmieniałem drugi a nawet jeździłem bez tego czujnika.
    Wężyk był zaślepiony.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Zawór krokowy wyczyściłem. Myślałem, że może zawór krokowy ale nie ma falowania obrotów.
    Dziwi mnie to trochę, że jest po 16 atmosfer na wszystkich cylindrach.
    Może rozrząd jeszcze raz ustawić na blokady ?

Moderated By CameR:

Poprawiłem pisownię aby treść była chociaż trochę zrozumiała...
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową.
    Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.
    Ford Mondeo '99 1,8 16V wypadanie losowe zapłonu na wolnych obrotach

piachu1994
    Level 38  
    Nauczysz się pisać poprawnie? Bo niestety, ale nie jestem w stanie niczego odczytać z Twojej wypowiedzi.
    Już w szkołach niczego nie uczą jak widzę...
    lampucera
    Level 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc temat rozwiązany
    rafik$
    Level 15  
    To pochwal się kolego, co było przyczyną awarii.
    lampucera
    Level 9  
    Przyczyną był przestawiony rozrząd na kołach zębatych na wałku rozrządu po ustawieniu wszystko na blokady silnik hula jak ta lala i ciśnienie sprężania też się zmniejszyło do 14 atmosfer także nauczka na przyszłość żeby tylko robić rozrząd na blokadach