Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indesit BTW D61253 - Coś się tłucze przy wirowaniu

AndrzejJakubowski 02 Oct 2020 10:41 678 7
    AndrzejJakubowski
    Level 11  
    Witam,
    czy jest jakaś szansa sprawdzić bez wyjmowania bębna, czy między bęben a obudowę bębna nie wpadł jakiś element?
    Przy wirowaniu na sucho pralka ma lekkie wibracje i w miarę zwiększania obrotów coś zaczyna lekko pukać, potem głośniej a w końcu musiałem wyłączyć pralkę bo odgłosy były takie jakby coś się oderwało i za chwilę pralka się rozpadnie... Po zdjęciu osłon bocznych wszystko wygląda ok, nie ma luźnych elementów, bęben kręci się swobodnie. Dlatego podejrzewam, że może jakiś element z prania przedostał się poza bęben lub może jakiś element plastikowy pralki odłamał się i 'lata'. Na dole, przy silniku jest taki biały pojemnik - czy to jest coś w rodzaju osadnika? Może da się to wyjąć i w jakiś sposób zajrzeć wziernikiem?
    AndrzejJakubowski
    Level 11  
    Pralka jest nowa ale może być coś urwane. Ja wymieniałem górną ramkę, bo była cała połamana. Podejrzewam, ze pralka była przewrócona na plecy, albo miała jakaś inna przygodę, którą trudno wymyślić (pokrywy boczne nie pogięte a ramka była totalnie połamana). Dlatego właśnie dopuszczam, ze może coś się ukruszyło w okolicach bębna i teraz lata jak całość zaczyna podskakiwać przy wirowaniu.... Żadnych luzów nie wyczuwam...
    Kenworth 18
    Level 43  
    Nowa to znaczy od kiedy kolega ją posiada?
    Wszystkie blokady transportowe zostały usunięte?
    Usterka o której wspomniałem pojawia się zazwyczaj po kilku latach użytkowania sprzętu.
    AndrzejJakubowski
    Level 11  
    Pralka była prezentem na zeszłą gwiazdkę. Kilka tygodni temu dowiedziałem się, że nie jest używana bo ‚coś w niej jest pekniete’. Nie wiem kto i jak ją ustawiał/podłączał. Pojechałem, przywiozłem, zamówiłem tą połamaną ramkę i zrobiłem test na sucho, żeby mieć pewność, że wszystko ok. No i chyba jednak nie... :( Nie chcę rozkręcać bębna póki nie mam 100% pewności, że to konieczne...
    Boryc2014
    Level 19  
    A czy jak pralka zaczyna wirować to nie rzuca całym silnikiem? Może łożysko padło.
    AndrzejJakubowski
    Level 11  
    Tego typu usterki są mało prawdopodobne bo pralka nie zrobiła nawet jednego prania (nie ma żadnych śladów wody i proszku). Coś luźnego musi być w bębnie - pytanie jak sprawdzić co i czy da się to usunąć przez jakiś otwór techniczny...
    Aktualizuję :)
    Zdjąłem gumowy ‚syfon spustowy‚ z bębna a w nim była kulka i sprężyna. Podejrzewam, ze kulka ma być w tym miejscu ale sprężyna chyba nie. Dodatkowo, jak wyjąłem zbierak i obróciłem bęben, okazało się, że przy grzałce leżały dwa plastikowe kawałki czegoś... Pytanie czego i czy na tym czymś nie była zamocowana ta sprężyna?
    Indesit BTW D61253 - Coś się tłucze przy wirowaniu Indesit BTW D61253 - Coś się tłucze przy wirowaniu Indesit BTW D61253 - Coś się tłucze przy wirowaniu

Kolejna aktualizacja...
    Okazuje się, ze ta sprężyna i białe kawałki plastiku są z zasobnika proszku. Oznacza to, że ktoś przede mną już pralkę próbował reanimować o czym nie wiedziałem. Ostatecznie wszystkie luźne kawałki wyjąłem i pralka teraz zachowuje się poprawnie :)
    Mam nadzieje, że temat jest zamknięty.
    AndrzejJakubowski
    Level 11  
    Tak jak wspomniałem, już chyba nic nowego się nie pojawi w tym temacie - Zamykam