Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów

LemuRR 11 02 Oct 2020 11:54 4320 5
IGE-XAO
  • Cześć, temat zakładam, aby każdy mógł się pochwalić, przedyskutować lub zadać pytanie.
    Zdaję sobię spraw, że "urządzenia" tanieją, jednak wielu z nas, nadal bardziej satysfakcjonuje własną konstrukcja ;)
    Wrzucam zdjęcia właśnie powstającego projektu, od tak, dla zachęty ;)

Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów

Oraz projekt ukończony: Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów

Hulajnogę mojej wybranki napędza szczotkowy silnik 350W, jak dla kobiety filigranowej, spokojnie wystarcza. Pakiet akumulatorów 7s6p VTC5. Balanser na HY2213 BB3A

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    LemuRR 11
    Level 26  
    Has specialization in: elektronika w teorii i praktyce
    LemuRR 11 wrote 1400 posts with rating 410, helped 31 times. Live in city Kraków. Been with us since 2009 year.
  • IGE-XAO
    WoŹnY
    Level 28  
    Cześć

Gdzie zdobyłeś silnik od pralki?
  • IGE-XAO
    resetmen
    Level 15  
    Witam ! To ja może z innej beczki :) Zakupiłem jakiś czas temu silnik od hoverboard o mocy chyba 250W 36V. Posiadam też chiński sterownik BLDC 500W 36V. Podłączyłem te dwa wynalazki ze sobą i zasiliłem źródłem napięcia 39V i prądzie 2A..Co się jednak okazało to to, że silnik na wolnych obrotach głośno chodzi, cały drży i po zatrzymaniu go ręką nie chce ruszyć...tak więc zacząłem się zastanawiać...i pomyślałem, że pobawię się trochę :) Pomyślałem sobie jak by chodził silnik gdyby sygnały z hallotronów trochę opóźnić i dopiero przesyłać do sterownika...Ponieważ coś tam wiem o mikrokontrolerach atmel zmontowałem na atmega328 układ opóźniający sygnały z hallotronów...i cóż ku zdziwieniu przy odpowiednio długim opóźnieniu silnik na wolnych obrotach jest cichy i po każdym zatrzymaniu zawsze rusza .Poza tym ma mniejsze obroty i sporo większy moment mierząc na wyczucie. Silnik też rozebrałem i okazało się, że hallotrony w nim nie są zamontowane w szczelinach pomiędzy cewkami tylko centralnie na środku cewki...
    Oto zdjęcie z doświadczenia :
    Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów Pojazdy elektryczne DIY- zbiór prac i pomysłów