Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć EUROSTER 2006 do kotła Buderus z HS3220 i ECOMATIC2000?

michala123 02 Oct 2020 14:01 1167 2
    michala123
    Level 2  
    Dzień Dobry,
    Czy może mi ktoś poradzić jak podłączyć regulator Euroster 2006TRX do kotła Buderus sterowanego HS 3220 z regulatorem ECOMATIC 2000?
    Załączam kilka zdjęć:

Nie mogę znaleźć żadnego sposobu, żeby móc wykorzystać regulator Euroster 2006TRX. Instrukcja serwisowa chyba nic takiego nie przewiduje
    Na tę chwilę regulator mam podłączony do BF (1,2,3,4,5) na module 004 + pogodówka do FA(1,2)
    Chciałbym przenieść regulator w zupełnie inne miejsce bez kucia ścian.
    Niestety zakupiłem już Euroster 2006TRX
    Może ktoś ma inny pomysł: Nie musi być to rozwiązanie typu NO/COM
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Ten sterownik obsługuje mieszacz, steruje temperaturą kotła, a to wszystko w oparciu o temperaturę na zewnątrz i temperaturę w pomieszczeniu.

Z tym sterownikiem, który chcesz zamontować upośledzisz go dość znacznie.

Może lepiej byłoby zrezygnować ze sterownika w pomieszczeniu niż montować zwykły on off.
    Kocioł ma dużą pojemność cieplną i sterowanie załącz wyłącz jest mało ekonomiczne.
    michala123
    Level 2  
    piracik wrote:
    Ten sterownik obsługuje mieszacz, steruje temperaturą kotła, a to wszystko w oparciu o temperaturę na zewnątrz i temperaturę w pomieszczeniu.

Z tym sterownikiem, który chcesz zamontować upośledzisz go dość znacznie.

Może lepiej byłoby zrezygnować ze sterownika w pomieszczeniu niż montować zwykły on off.
    Kocioł ma dużą pojemność cieplną i sterowanie załącz wyłącz jest mało ekonomiczne.

Dziękuję bardzo - przyjmuję ten punkt widzenia.

A co byś zaproponował, żeby podłączyć pod regulator ECOMATIC 2000 (tam są piny na 7 i 8 ) - z tego co zrozumiałem z instrukcji do czujnika który można tutaj podłączyć i wyprowadzić gdzieś dalej. Tylko zupełnie nie wiem co to mogłoby być. Czy to ma być jakaś czujka, czy może jest jakiś nowy oryginalny bezprzewodowy moduł buderusa, który można podłączyć ?