Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Poszukuję niezawodnej pralki do +/-1500zł

Adrian1322 03 Oct 2020 12:56 1191 6
Bosch
    Adrian1322
    Level 2  
    Witam serdecznie,
    zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze pralki do 1500zł, jest to dla mnie duży wydatek i z tego też powodu musi być ona jak najbardziej niezawodna oraz tania w ewentualnych naprawach. Rozglądałem się za sprzętami marki Bosch, bo w moim przekonaniu uchodzą za niezawodne oraz jest duża dostępność części do nich (choć teraz chyba żadna marka nie jest pewna). Dobrze byłoby gdyby załadunek miała ok. 7kg oraz rozbieralny bęben.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Bosch
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 42  
    Możliwe, że już przejrzałeś forum w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jeśli nie to i tak faworytem w rankingach małej awaryjności i długiej żywotności są pralki Bosch z serii WAE. Myślę, że to najlepszy wybór z możliwych i spełnia Twoje kryteria. Na przykład: https://www.neonet.pl/pralki/bosch-wae-2026kpl.html
  • Bosch
    User removed account
    Level 1  
    Adrian1322
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Problem w tym, iż ta pralka w neonecie jest dostępna tylko w wybranych sklepach i raczej jej nie dowożą. Dlatego też zapytałem osobno czy może jest coś jeszcze innego obecnie dostępnego.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 42  
    Seria WAN, która zapewnia wymienność łożysk bębna lecz niestety jest już na silniku bezszczotkowym, którego sterowniki nie grzeszą żywotnością, ale przy prawidłowym użytkowaniu czyli nie przeładowywaniu pralki powinna posłużyć. Na przykład: https://erli.pl/produkt/pralka-bosch-wan2416-...Gs4FCJnib1I1LRBgJbfTyrxYPQVYTjqsaAl8mEALw_wcB
    Lub seria o nieco mniejszym załadunku, ale również z możliwością wymiany łożysk: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-susza...dB0Uybr-96e-J9nWQpjk0p3V22wtNn8kaApqqEALw_wcB
    Adrian1322
    Level 2  
    Osobiście wybrałem nową serię WAN od Boscha, polecam jednak przed jej zakupem upewnić się które modele są dostępne na głównej stronie marki, bo jak się okazało po rozmowie z Panem z infolinii producenta część z modeli to typowe marketówki. Część z nich jest na stronie Boscha, ale nie można z ich strony ich kupić ani znaleźć dystrybutora. Tylko dwa modele były dostępne które mają mieć rzekomo trochę lepszą żywotność i wykonanie.
    Co do pralki to użytkuję ją już prawie pół roku i jakimś dziwnym cudem pralka zdążyła zalać mi łazienkę z trzy razy w dziwnych momentach, jak się okazało po przyjeździe serwisanta jest to błąd projektu szuflady i należy tak wsypywać proszek żeby nie wpadł do odpływu. Od tamtego czasu już jest wszystko dobrze i jak się pilnuje tylko ego proszku to pralka działa nad wyraz dobrze. Cisza to takie słowo podsumowujące jeszcze wygłuszenie tej pralki, chodź pewnie znajdą się i takie które są zdecydowanie lepiej wygłuszone.
    Adrian1322
    Level 2  
    Osobiście wybrałem nową serię WAN od Boscha, polecam jednak przed jej zakupem upewnić się które modele są dostępne na głównej stronie marki, bo jak się okazało po rozmowie z Panem z infolinii producenta część z modeli to typowe marketówki. Część z nich jest na stronie Boscha, ale nie można z ich strony ich kupić ani znaleźć dystrybutora. Tylko dwa modele były dostępne które mają mieć rzekomo trochę lepszą żywotność i wykonanie.
    Co do pralki to użytkuję ją już prawie pół roku i jakimś dziwnym cudem pralka zdążyła zalać mi łazienkę z trzy razy w dziwnych momentach, jak się okazało po przyjeździe serwisanta jest to błąd projektu szuflady i należy tak wsypywać proszek żeby nie wpadł do odpływu. Od tamtego czasu już jest wszystko dobrze i jak się pilnuje tylko ego proszku to pralka działa nad wyraz dobrze. Cisza to takie słowo podsumowujące jeszcze wygłuszenie tej pralki, chodź pewnie znajdą się i takie które są zdecydowanie lepiej wygłuszone.

Dodano po 1 [minuty]:

Podsumowanie w komentarzach