Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf V 2.0tdi 5 dzwi - Nie działa centralny zamek, sterowanie lusterek i kierun

Sebagdaa 03 Oct 2020 17:10 321 4
    Sebagdaa
    Level 2  
    Witam.
    Jestem tutaj nowy :)
    Potrzebna pomoc. W moim golfie nie zamykają się dzwi z centrala a dokładnie przód lewy, prawy i prawy tył + nie działają lusterka i wszystko z nimi powiązane czyli sterowanie.,grzanie oraz kierunki.
    Miał może ktoś z was już taki problem? Mój mechanik rozkłada ręce a nie ukrywam że jest to irytujące
    damdam

Level 34  
    Zacznij od sprawdzenia instalacji w przelotkach drzwi->słupek. komunikacja z drzwiami jest ? jakiś skan błędów by się przydał ... diagnoza 30min, naprawa 1h, tak obstawiam.
    60jarek
    Level 22  
    Zdejmij klemę z akumulatora najpierw minus potem plus. Podłącz najpierw plus potem minus, idź na kawę za pół godziny pewno jak u mnie wróci wszystko do normy. Mój tak podobnie 3 razy miał.
    Raz to w ogóle nic nie szło zrobić.
    Podejrzewam że tak jak u mnie znajomy zaczął próbować coś tam zmieniać z przyciskami deski rozdzielczej i kierownicy.
    Po naprawie drzwi to samo.
    To immobilizer traktuje jako próba kradzieży -takie moje zdanie lub sterowniki się blokują od ilości błędów.

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

Sebagdaa
    Level 2  
    W lewych przednich dzwiach naprawiałem przelotkę, nie wiem jak z resztą dzwi. Jak mi się uda to kompa podepnę wieczorem. Wogole to jest możliwe? Wszystko działa szyby głośniki całe podświetlenie dzwi, problem tylko z lusterkami i centralem
    60jarek
    Level 22  
    Panie moderatorze to też od rzeczy napisałem bo nie lubię...
    60jarek wrote:

Moderowano przez CameR:
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

Panie moderatorze skoro pisze od rzeczy to proszę te wiadomość też skasować i do kosza usunąć.

Naprawiałem drzwi a konkretnie wymieniałem moduł sterowania lusterkiem -nie podłączyłem jednej wtyczki.
    Po złożeniu drzwi centralny zamek nie reagował ani kierunki.
    Mechanik stwierdził że to sprawa elektryka i umywa ręce.
    Rozebrałem drzwi ponownie podłączyłem wtyczkę.
    Następnie odłączenie klem akumulatora i ponowne podłączenie pomogło -potem wykasowałem błędy w drzwiach.
    Taka usterka wytępiła wielokrotnie -nawet po naprawie nagrzewnicy pomocniczej.
    Odłączenie klem od akumulatora wielokrotnie pomogło -w jednym przypadku musiałem czekać około 30 min po ponownym podłączeniu aż wszystko wróci do normy i działa do dziś.
    Przepraszam że może zatruwam temat ale chciałem pomoc na moim przykładzie.
    Odczyt błędów wskazany i kasowanie.