Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes A170 - Radio powoduje stałe świecenie licznika km i zegarka

Iceman 1977 03 Oct 2020 21:04 1734 4
NDN
 • #1
  Iceman 1977
  Level 12  
  Kupiłem Mercedesa A170 2001r. Mój problem pojawił się po zamontowaniu radia w samochodzie ( Pioneer DEH-2100r). Stacyjka wyłączona, kluczyk wyjęty, nic się nie świeci a samochód po 3 dniach rozładowuje akumulator do nawet 6v. Zauważyłem że ciągle świeci się na liczniku ekran ze stanem kilometrów i zegarkiem który normalnie powinien się wygasić po 30sec. Pobór prądu rzędu 270 mA. Chwilowym rozwiązaniem okazało się wyjęcie głównego bezpiecznika z radia co powoduje że po wyłączeniu stacyjki nie żre już prądu i ekran wygasa ale po przekręceniu stacyjki muszę za każdym razem ustawiać stacje na nowo. Co może być przyczyną? Przewody czy samo radio?
 • NDN
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Bez pomiarów i opisu jak to podłączyłeś stawiam na zmostkowanie kabla żółtego z czerwonym w kostce iso.
 • NDN
 • #3
  Iceman 1977
  Level 12  
  Podłączyłem używając kupionej kostki ISO dedykowanej dla tego radia. Nic nie kombinowałem z przewodami. Zauważyłem te że jak podłączam radio z włożonym bezpiecznikiem to zaświeca mi się na zegarach na 10s czerwona kontrolka SRS i żóła kontrolka Airbags off na panelu miedzy przednimi siedzeniami ( tam gdzie jest sterowanie szybami). Wygląda tak samo jakbym przekręcił stacyjkę na pozycję 1. Wygląda to tak że radio aktywuje komputer po szynie CAN.
 • #4
  milejow
  Level 43  
  Żaden CAN,masz lołą żonę że sobą żółty i czerwony w wiązce radia.
 • #5
  Iceman 1977
  Level 12  
  Dziś sprawdziłem przewody multimetrem i co wyszło? Na przewodach od strony auta wszystko ok. Stałe napięcie na czerwonym i żółtym gdy przekręcę kluczyk. Ale jak podłączę tylko radio z włożonym bezpiecznikiem to pomimo że stacyjka na 0 to na żółtym pojawia się 12v . Czyli wychodzi na to że mostek jest w radiu. Czy jest sens naprawiać radio bo jego wartość to 100zł?