Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ip zmienne A ip stałe czy się czymś różnią?

04 Paź 2020 01:17 252 8
  • Poziom 10  
    Witam mam dosyć głupie
    Pytanie ale zaczynam myśleć że ma ono sens
    Posiadam Orange światłowód z Neostrady
    Jak wiadomo ma one zmienne ip moje pytanie czy ip zmienne A stałe różni się w działaniu? Jakoś innaczej jest ustawiane czy coś?
    Oprócz Tego że jest zmienne i tyle?
    Pisze dlatego gdyż jest problem z ustawieniem certyfikatu ssl
  • Poziom 40  
    A co na tym IP robisz dla korzystania z internetu to praktycznie bez różnicy jak chcesz łączyć z zewnątrz to zmienne IP stanowi porblem.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Mateusz57698 napisał:
    Oprócz Tego że jest zmienne i tyle?

Mateusz57698 napisał:
    Pisze dlatego gdyż jest problem z ustawieniem certyfikatu ssl

Po czyjej stronie, Twoim czy operatora a może strony www?
  • Poziom 10  
    Chodzi o to że chce mieć serwery gier na Zmiennym ip i chce zabezpieczyć stronę
    Jedynie problem że mam zmienne i ciekawi mnie czy nie różni one się w działaniu od stałego Ip?
    IP stałe i zmienne nie różni się w działaniu. Jednak generując certyfikat wprowadzasz dane, jakie mają potwierdzać autentyczność certyfikowanego serwisu. W tych danych może być adres URL a może być też dodatkowo adres IP. Jeśli taki adres umieścisz na certyfikacie, to oczywiście kiedy się zmieni, to przeglądarka wskaże błąd autoryzacji certyfikatu.
    Mateusz57698 napisał:

Na zmiennym IP nie stawia się serwerów, bo nigdy nie wiesz kiedy op zrestartuje Twoje IP - po zmianie nikt nie dołączy do rozgrywki.
    Dodatkowo, IP musi być publiczne zewnętrzne, bo inaczej również nikt nie dołączy do rozgrywki.
    A najlepiej, by IP było stałe publiczne.
  • Poziom 10  
    KOCUREK1970 napisał:
    Mateusz57698 napisał:

Na zmiennym IP nie stawia się serwerów, bo nigdy nie wiesz kiedy op zrestartuje Twoje IP - po zmianie nikt nie dołączy do rozgrywki.
    Dodatkowo, IP musi być publiczne zewnętrzne, bo inaczej również nikt nie dołączy do rozgrywki.
    A najlepiej, by IP było stałe publiczne.

Pamiętaj że mogę podawać domenę do łączenia się z serwerami a istnieją takie portale jak NOIP
    i w sumie podczas ataków DDOS/Dos mam jakąś formę walki z atakującymi na przykład poprzez zmiany IP
    @Mateusz57698
    Oj zdziwisz się, w jak wielkim błędzie jesteś.

Ale widzę, że to Twój kolejny temat w sumie o tym samym, inaczej pytasz a prowadzi to tylko do jednego "jak zablokować domowym sposobem ataki DDoS".