Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADI współpracuje z Microsoftem nad wykorzystaniem sensorów do obrazowania 3D

ghost666 04 Paź 2020 11:02 381 0
 • ADI współpracuje z Microsoftem nad wykorzystaniem sensorów do obrazowania 3D
  Firma Analog Devices podała ostatnio informacje o podjęciu strategicznej współpracy z Microsoftem w celu wykorzystania technologii czujników czasu przelotu 3D (ToF) firmy Microsoft, umożliwiając swoim klientom łatwe tworzenie wysokowydajnych aplikacji 3D, które zapewniają wyższy stopień dokładność pomiaru głębi i działanie niezależnie od warunków środowiskowych. Ekspertyza techniczna ADI będzie opierać się na technologii Microsoft Azure Kinect, aby dostarczać wiodące rozwiązania ToF znacznie szerszemu gronu odbiorców w takich obszarach jak Przemysł 4.0, motoryzacja, gry, rzeczywistość rozszerzona, fotografia obliczeniowa i wideografia.

  Obecnie na rynku przemysłowym pojawia się nacisk na systemy obrazowania 3D, które mogą być używane w trudnych warunkach, w których do ożywienia Przemysłu 4.0 wymagane są najnowocześniejsze aplikacje, takie jak roboty współpracujące z ludźmi, mapowanie pomieszczeń i systemy zarządzania logistyką i magazynami. Aplikacje ToF są również potrzebne, aby zapewnić kierowcom i pasażerom bezpieczniejszą jazdę, wyposażając pojazdy w funkcje wykrywania zajętości pasów drogi i monitorowania kierowcy.

  "Nasi klienci chcą, aby uchwycić głębię obrazu, z wykorzystaniem sensora który po prostu działa i jest tak łatwy do wykorzystania, jak zrobienie zdjęcia" powiedział Duncan Bosworth, dyrektor generalny działu Consumer Business Unit w Analog Devices. "Technologia czujników ToF 3D firmy Microsoft stosowana jest w zestawie do rzeczywistości mieszanej HoloLens i zestawie deweloperskim Azure Kinect. Jest ona postrzegana jako branżowy standard technologii do pomiaru głębi z wykorzystaniem czasu przelotu. Łącząc tę ​​technologię z niestandardowymi rozwiązaniami firmy ADI, nasi klienci mogą łatwo wdrażać i skalować nową generację wysokowydajnych aplikacji, których potrzebują, od razu po wyjęciu z pudełka".

  Firma Analog Devices projektuje, produkuje i sprzedaje nową serię produktów do obrazowania 3D ToF, sterowników laserowych, oprogramowania i sprzętowych systemów do pomiaru głębi, które zapewnią najlepsze na rynku rozdzielczości pomiaru z dokładnością milimetra. ADI rozpocznie obecnie budowanie pełnych systemów skupionych wokół komplementarnych sensorów półprzewodnikowych (CMOS), aby dostarczać obrazy z większą szczegółowością 3D, działające na większe odległości i umożliwiające niezawodny pomiar, niezależnie od tego, co znajduje się w linii wzroku. Platforma ta zapewni klientom funkcje typu plug and play umożliwiające szybkie wdrażanie na dużą skalę.

  "Analog Devices jest uznanym liderem w tłumaczeniu zjawisk fizycznych na informacje cyfrowe" komentuje Cyrus Bamji, z Microsoftu. "Współpraca ta zwiększy dostęp do rynku naszej technologii czujników ToF i umożliwi rozwój komercyjnych czujników 3D, kamer i powiązanych rozwiązań, które będą kompatybilne z ekosystemem Microsoft zbudowanym na platformach Microsoft Deep, Intelligent Cloud i Intelligent Edge".

  Technologia czujnika ToF 3D emituje precyzyjnie kontrolowane światło laserowe w impulsach o czasie trwania nanosekund, które następnie odbijają się od przedmiotów w polu widzenia na czujnik obrazu o wysokiej rozdzielczości, dając oszacowanie głębi dla każdego piksela w matrycy obrazu. Nowe produkty ADI CMOS ToF oparte na technologii firmy Microsoft umożliwiają bardzo dokładny pomiar głębokości, niski poziom szumów, wysoką odporność na zakłócenia oraz posiadający gotowe rozwiązania kalibracyjne ułatwiające produkcję. Produkty i rozwiązania ADI są już dostępne jako próbki, a pierwsze produkty do obrazowania 3D wykorzystujące technologię Microsoft mają zostać wprowadzone do końca 2020 roku.

  Źródło: materiały prasowe firmy Analog Devices.

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10009 postów o ocenie 8268, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • IT SerwisIT Serwis