Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 55", 3000-3500zł, 100Hz, długie wsparcie

Danielos898 04 Oct 2020 14:59 1035 12
    Danielos898
    Level 12  
    Jak w tytule, szukam telewizora LED 55" z 100Hz oraz długim wsparciem systemu (nie chce za 2-3 lata bawić się w jakieś dokupywanie boxów, więc patrze na nowe modele). Budżet ok. 3000-3500zł.

Moje typy:
    LG 55SM8600 - klasyk, najtańszy, ale są już problemy, żeby go dostać nowego (dużo jest powystawowych, itp). Minusem też jest, że to 2019r.
    LG 55SM9010 - jak wyżej, większa dostępność, wyższa cena. Rocznikowo to nie wiem
    LG 55NANO863NA - da się kupić na promocjach za 3500zł, 2020
    LG 55NANO867NA - da się kupić na promocjach za 3500zł, 2020

Co o tym sądzicie?

Wrzucam jeszcze ankietę:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,5-3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? prosto i delikatny kąt - tv będzie na środku ściany, a po przeciwnej stronie jest narożnik od brzegu do 3/4 długości ściany
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? nie posiadam
    4. Jaką markę preferujesz? obojętne, byle nie jakiś noname, podobają mi się lg bo jest sporo modeli na centralnej stopie, fajny pilot mają, wyszukiwanie głosowo
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? telewizja naziemna i internet (po ethernecie, już kabel przygotowany). Konsoli nie będzie.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? żona typową telewizję, seriale, jakieś programy na zasadzie oglądam bo akurat leci, ja natomiast używać będę tylko do rzeczy internetowych - netflix, youtube, twitch, przeglądarka, itp.
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? nie gram, a do gier to jest pc
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? i tak i tak
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 3000-3500zł
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Danielos898 wrote:
    LG 55SM9010

Model 2019, ma FALD więc wyraźnie lepszy od serii 8.
    Obie serie z 2019 na WebOs 4.5.

Danielos898 wrote:
    LG 55NANO863NA
    LG 55NANO867NA -

Odpowiedniki serii SM8.
    Jakość obrazu praktycznie ta sama, nowszy procesor, WebOs w nowszej wersji czyli 5.0, Magic Remote w najnowszej wersji MR20.
    Danielos898
    Level 12  
    Ludwik XVI wrote:
    Odpowiedniki serii SM8.
    Jakość obrazu praktycznie ta sama, nowszy procesor, WebOs w nowszej wersji czyli 5.0, Magic Remote w najnowszej wersji MR20.

To chyba skuszę się na któryś z tych.
    Pytanie czym się różnią te dwa modele. Jeden jest w jednym z najpopularniejszych marketów, drugi w drugim. Cena ta sama.
    Danielos898
    Level 12  
    Ludwik XVI wrote:
    Obstawiam, że niczym. Pewnie kanał sprzedaży.
    Sprawdź na infolinii LG

Napisałem maila do lg.
    Jak uważasz, czy ten tv spełni moje wymagania? Czegoś mu nie brakuje? Czy jednak jest coś ciekawszego w podobnych pieniądzach?
    Danielos898
    Level 12  
    Ludwik XVI wrote:
    Jak IPS Ci pasuje, to spełni oczekiwania.

No właśnie tak się zastanawiam czy postawić na IPS, czy jednak szukać VA - co myślisz?
    Ludwik XVI
    Ja szukałbym VA.
    No ale to Ty będziesz patrzył na tv... nie bazuj na opiniach innych tylko sam zobacz czy dany model Ci pasuje.
    Danielos898
    Level 12  
    Ludwik XVI wrote:
    Ja szukałbym VA.
    No ale to Ty będziesz patrzył na tv... nie bazuj na opiniach innych tylko sam zobacz czy dany model Ci pasuje.

Szczerze to w sklepie nie widziałem różnicy między ips, va a nawet i oledem. Tylko ja mam astygmatyzm, okulary ze szkłem 4,5 na jedne oko i daltonizm. Ale moja dziewczyna bez takich wad też nie widziała, tylko ona nie jest wgl techniczna i wzięłaby najtańszy możliwy tv w tym rozmiarze...

Może coś zaproponujesz z VA, najlepiej na centralnej stopie i z 2020 w budżecie ok. 3500zł?
    diego240
    Level 20  
    Nie widzieliscie roznicy bo TV nie stały obok siebie, kolega Ludwik jest zwolennikiem matryc VA ja osobiscie IPS, matryca VA z lepsza czernia ale z gorszymi kolorami, czern słabsza na IPS a skolei na VA wystepuje clouding czyli plamy przebijajacego podwietlenia, szczegolnie widocznego w dolnej czesci tv z podswietleniem krawedziowym co bardzo sie ukazuje w ciemnosci.
    Tak wyglada ta "perfekcyjna czerń" ;) na najlepszym TV LCD z matryca VA i podswietlenie full aray z 2019 https://youtu.be/vQ1lbLbFXqU
    Ludwik XVI
    Black uniformity czyli równomierność i jakość czerni

XF9005 na VA

Nano90 na IPS

Zdjęcia z wyłączonymi systemami FALD, czysta jakość matrycy topowych modeli.
    diego240
    Level 20  
    Ludwik XVI wrote:
    Black uniformity czyli równomierność i jakość czerni

XF9005 na VA

Nano90 na IPS

Zdjęcia z wyłączonymi systemami FALD, czysta jakość matrycy topowych modeli.

Sorry ale to jest fake na korzysc Sony, ewidentnie XF90 ma właczona funkcje local dimmingu, bo jakim cudem jest powidok podswietlenia wokół znaczka a nie ma widocznego podswietlenia w naroznikach TV skoro sam tv ma minimum 48 stref i chyba z tego co pamietam 55cali ma okolo 150 diód podswietlenia wiec nie ma bata ze nie widac swiatla w innych czesciach matrycy.
    P.S. link z youtuba jest przykladem tego tv z wyłaczonym local dmingiem i dlatego clouding czytaj przeswietlenie ekranu.
    Ludwik XVI
    diego240 wrote:

Sorry ale to jest fake na korzysc Sony, ewidentnie XF90 ma właczona funkcje local dimmingu, bo jakim cudem jest powidok podswietlenia wokół znaczka a nie ma widocznego podswietlenia w naroznikach TV

Mój błąd - chyba źle wkleiłem, jeszcze raz komplet:

XF9005 z wyłączonym FALD

XF9005 z włączonym FALD

NANO90 z wyłączonym FALD

NANO90 z włączonym FALD

Zdjęcia z RTINGS.COM

Dodam jeszcze coś z popularnej półki czyli ok 3k pln za 55 cali. Bez FALD.

IPS Nano81
    Standard:

Z włączona funkcja local dimming

Najtańszy Qled Samsunga czyli Q60T na VA