Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwny zapach z pieca dwufunkcyjnego/skropliny

annikka 04 Oct 2020 20:05 5478 4
    annikka
    Level 2  
    Witajcie, piec Termet dwufunkcyjny. Sprawdzony na wszystkie możliwe sposoby przez rzeszę specjalistów. Problemem był najpierw wydobywający się czad, teraz dziwny zapach podczas odpalania ciepłej wody. Po serwisie i wymianie jakiś przepalonych części podobno jest ok. Ale śmierdzi nadal. Śmierdzi w kuchni (tu jest zamontowany piec) i w łazience (tu jest tylko jakąś kratka w suficie, ale ciągu to to nie ma, bo sprawdzałam). Zastanawia mnie jeszcze taka rurka, która wychodzi z komina i włożone jest do słoika, w którym czasem zbiera się jakaś ciecz. Czy to są skropliny i czy ta rurka nie powinna być gdzieś podłączona, np. do kanalizacji?
    Dziwny zapach z pieca dwufunkcyjnego/skropliny
    janek_wro
    Level 28  
    annikka wrote:
    Sprawdzony na wszystkie możliwe sposoby przez rzeszę specjalistów
    Nie potrzeba rzeszy. Starczy jeden rozgarnięty serwis od kotła, plus jeden kominiarz.

annikka wrote:
    najpierw wydobywający się czad
    Pomierozno poziom CO? Ile było?

annikka wrote:
    Ale śmierdzi nadal
    Czym śmierdzi. Opisz. Bo jak śmierdzi ubikacją sąsiada, to nie kwalifikuje się do topicu ;)

annikka wrote:
    ale ciągu to to nie ma, bo sprawdzałam
    Brać kominiarzy, niech sprawdzają przewody kominowe. Wentylacyjne - wywiew/nawiew, i spalinowy od kotła. Pomiar ciągu, czyszczenie. Kontrola kamerą jeśli potrzeba. I zrób to szybko, nie chcemy żebyś trafiła do statystyk ofiar.
    annikka
    Level 2  
    CO ponad 260, kominiarze byli, gazownik był, serwisant był, jakiś inny spec od pieców był. Wszystko jest sprawdzone, wszystko drożne, stare części wymienione. Piec ma 8 lat, otwarta komora, okna otwarte lub rozszczelnione cały czas, mieszkanie wynajmuję. Śmierdzi bardzo dziwnie-nie potrafię określić, ale na pewno niczym zbliżonym do kanalizacji, to taki drażniący zapach jest, dostaję od niego uderzenia gorącą i mrowi mi skóra.
    Nie mam pomysłu, co tu jeszcze sprawdzić.
    BUCKS
    Level 39  
    annikka wrote:
    mieszkanie wynajmuję.

chyba prościej i bezpieczniej będzie zmienić mieszkanie. Lepiej mieć święty spokój niż poprawiać czyjeś błędy i fuszerki.
    janek_wro
    Level 28  
    annikka wrote:
    Wszystko jest sprawdzone, wszystko drożne,

annikka wrote:
    tu jest tylko jakąś kratka w suficie, ale ciągu to to nie ma, bo sprawdzałam

Zdecyduj się... czy jest ciąg? czy go nie ma?.

Jeśli to spaliny, to zapach kwaśno-ostry. Zwykle drażni oczy. I zawsze wyjdzie na testerach CO/CO2.
    Mrowienia skóry nie powoduje. To już Twoja reakcja psychosomatyczna na bodźce.

A może być i sto innych powodów śmierdzenia. Począwszy od zagrzybienia, a kończąc na zdechłym kocie poprzedniego najemcy.

Dodano po 1 [minuty]:

BUCKS wrote:
    chyba prościej i bezpieczniej będzie zmienić mieszkanie

Najlepiej w nowym budownictwie, z centralnym ogrzewaniem :)