Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Router do anten panelowych oraz internet mobilny

Seget 05 Oct 2020 10:34 375 6
    Seget
    Level 10  
    Witam
    Chciałbym udostępnić internet na ośrodku harcerskim, a przede wszystkim zamontować na nim kamery wifi w celu dozorowania poza sezonem.
    Oczekiwania:
    Wifi na obszarze 250x100m
    Podpięcie internetu Lte

Teren jest częściowo pokryty pojedynczymi drzewami.
    Miejsce gdzie jest możliwość zamontowania rutera znajduje sie na początku strefy. (Tylko tam da sie złapać porządny sygnał LTE i jest prąd w budynku przez cały sezon.

I teraz tak. Mam problem z znalezieniem routera z możliwością podpięcia 2 zewnętrznych anten wyprowadzonych na słup na zewnątrz budynku poza chińskimi wynalazkami.

Myślałem żeby zakupić tańszy router z gniazdem na kartę SIM np. z TP-Link i na miejsce zewnętrznych anten wlutować gniazda SMA. Tylko czy to dobry pomysł? Lub jakie inne rozwiązania które nie spowodują zawrotu w głowie przy kasie?

P.S. tematy anten i sposób wyboru sieci już prześledziłem jednak nie potrafię znaleźć pomocy przy doborze routera do zewnętrznej anteny panelowej i dookólnej.
  • Helpful post
    Erbit
    Level 42  
    Anteny dla potrzeb LTE czy WiFi ?

Jeśli WiFi to lepiej wystawić dodatkowa AP (access point) podpięte do routera skrętką.

Jeśli chodzi o LTE to lepiej zgłoś się to tego działu -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum440.html i poproś o dobranie operatora i sprzętu do Twojej lokalizacji.
    Seget
    Level 10  
    Chodzi mi o sam router. Anteny i operatora już jestem w stanie sobie dobrać.

Po prostu zastanawia mnie czy jest jakiś Polski
    (dostepny w Polsce w normalnym sklepie) sprzęt pewnego działania zamiast chińszczyzny jak KuWfi czy Comfast gdzie będę miał możliwość wyprowadzenia anten wifi na zewnątrz budynku i jednocześnie obsługi kart SIM.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    matek451
    Level 43  
    Tylko ci się wydaje ze sam możesz dobrać optymalnie operatora czy anteny, wybór operatora determinuje dalsze kroki jesli chodzi o wybór sprzętu, istotna jest lokalizacja, infrastruktura operatorów w okolic i pasma LTE na niej, parametry sygnału, obciążenia stacji bazowych, znasz te dane, testowałeś operatorów w tej lokalizacji?
    Erbit
    Level 42  
    Seget wrote:
    Chodzi mi o sam router. Anteny i operatora już jestem w stanie sobie dobrać....

Jeśli tak napisałeś to już wiem, że nie jesteś w stanie sam sobie dobrać. Dlaczego? Bo router dobiera się do operatora i jego infrastruktury u Ciebie - zatem nie zaczyna się od wyboru routera a zaczyna się od wyboru operatora.

Seget wrote:
    ... gdzie będę miał możliwość wyprowadzenia anten wifi na zewnątrz budynku i jednocześnie obsługi kart SIM.

Nie, nie idź tą drogą! Żadne anteny do WFi, żadne lutowanie gniazd SMA. Kupuje się osobne AP tym bardziej, że masz spory teren do opanowania. Ja już o tym drugi raz napisałem, inny kolega też jasno i klarownie to opisał a Ty dalej swoje.
    _cheetah_ wrote:
    W przypadku takim jak twój łącze internetowe LTE to 1., a rozprowadzenie tego sygnału po ośrodku to 2. niezależna kwestia.
    Seget
    Level 10  
    _cheetah_ wszystko prosto i dobrze wyjaśnił.
    I tak jestem w stanie sam dobrać odpowiedni internet na poziomie który mnie satysfakcjonuje i powoduje że wszystko pięknie szybko śmiga bo udało mi sie to zrobić na zwykłym routerze Huawei B310. Po prostu potrzebowałem fachowej opinii co do rozsyłu sygnału wifi i ewentualnych plusów i minusów.