Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Fiat Grande Punto, 2006 - spadek zasięgu pilota

cjerzy1 05 Oct 2020 13:33 942 12
Testo
 • #1
  cjerzy1
  Level 20  
  Jestem posiadaczem Punto Grande 2006 r. z silnikiem 1.2 i mocy 48 KW, w którym jest zainstalowany alarm z centralnym zamkiem na pilota. O pewnego czasu otwieranie drzwi pilotem odbywa się z coraz mniejszej odległości. Jeszcze w tamtym (2019) roku drzwi otwierałem z odłegłości nawet 20 i więcej metrów, a dzisiaj muszę podejść prawie do samego samochodu ( kilkadziesiąt cm) i dopiero wtedy pilot zadziała. Bateria jest dobra, pilot nigdy nie spadł na twardą powierzchnię, więc nie wiem co się dzieje. Może coś centralka się psuje. A przy okazji chciałbym się zapytać w którm miejscu znajduje się ona i jak się do niej dostać.
 • Testo
 • #2
  jerry1960
  Level 36  
  Twierdzisz że bateria jest dobra , zmierz napięcie na niej pod obciążeniem . Jaki pilot , jaki centralny zamek fabryczny czy dokładany.
 • Testo
 • #4
  kamyczek
  Level 38  
  Pilot jest narażony np na wilgoć , elementy się starzeją , cyna też koroduje jak każdy inny stop metali . Prze lutuj płytkę wymyj spirytusem i wymień baterie jak nie pomoże to równie dobrze może to być usterka modułu odbiornika w aucie , jak również zakłócenia w miejscu gdzie prowadzisz testy . Są takie lokalizacje że nic nie chce działać nie tylko pilot od auta ...
 • #5
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  cjerzy1 wrote:
  Może coś centralka się psuje. A przy okazji chciałbym się zapytać w którm miejscu znajduje się ona

  Odbiornik pilota jest zintegrowany z modułem Body Computer (BCM)
  (w kabinie, powyżej lewego kolana kierowcy)

  cjerzy1 wrote:
  otwieranie drzwi pilotem odbywa się z coraz mniejszej odległośc

  Ten sam objaw na obu pilotach ?
  Dopisz do samochodu nowego pilota i wszystko będzie "jasne i oczywiste".
  To jest najszybszy sposób na zdiagnozowanie usterki pilota lub "odbiornika".
 • #6
  castin
  Level 24  
  CameR wrote:
  Dopisz do samochodu nowego pilota i wszystko będzie "jasne i oczywiste".
  To jest najszybszy sposób na zdiagnozowanie usterki pilota lub "odbiornika".


  G. Punto kodowanie nowego pilota to jakieś 450-550pln - nie sądzę, że przetestuje te opcję :). Najpierw niech sprawdzi poziom sygnału na testerze u kogoś, kto ma dobry tester (keytool pokazuje w dB natężenie poziomu sygnału). Jeżeli są dwa piloty i w obu po wymianie baterii jest to samo (krótki zasięg), to raczej można je pominąć jako uszkodzone. Ale jeżeli jest jeden, to raczej skłaniał bym się w uszkodzonej elektronice pilota. Problemy z zasięgiem w G.Punto/500 rzadko występowały po stronie BCM.
 • #7
  Sivyx
  Level 16  
  Bez przesady jak ma pin w książce, to kluczyk z ali 15$$ + coś tam za kodowanie + 20-30zł docięcie. Nawet 200zł nie wyjdzie.
 • #8
  castin
  Level 24  
  Sivyx wrote:
  Bez przesady jak ma pin w książce, to kluczyk z ali 15$$ + coś tam za kodowanie + 20-30zł docięcie. Nawet 200zł nie wyjdzie.

  Sorki, ale nie masz pojęcia o kluczyku w tych modelach. Nie jest to takie proste.
 • #9
  cjerzy1
  Level 20  
  Byłem dzisiaj sprawdzić mój kluczyk serwisie. Po sprawdzeniu baterii gościu zmierzył siłę sygnału wychodzącego na jakimś przyrządzie i stwierdził że pilot jest dobry. Powiedział, że winy należy szukać po stronie odbiornika w samochodzie. Zaglądałem w to miejsce, które kolega CamerC wskazywał ale niestety nie znam się na tym i nic nie wskórałem. Chyba trzeba iść do specjalisty od elektroniki samochodowej. Pozdrawiam.
 • #10
  Karaczan
  Level 41  
  Antena od centralnego zamka jest schowana pod osłoną lewego słupka A, przy szybie.
  Kabel antenowy wpięty jest w złącze K.
  Chyba że masz poliftowe Body, to kostka A, pin47 i pin33 (masa)

  Fiat Grande Punto, 2006 - spadek zasięgu pilota
 • #11
  cjerzy1
  Level 20  
  Chyba coś to będzie z tym kablem antenowym, bo jak trochę poruszałem kablem przy złączu K, to pilot zaczyna działać już z kilku m. Przy najbliżeszj okazji spróbuję poszperać głębiej. Dziękuję kolegom za dotychczasową pomoc.
 • #12
  cjerzy1
  Level 20  
  Wczoraj chciałem się dobrać do tego złącza K żeby sprawdzić czystość wtyku antenowego antenowego. Po odkręceniu 2 wkrętów imbusowych mocujących płytkę z gniazdem diagnostycznym myślałem, że wyciągnięcie wtyku będzie pestką, a tu niespodzianka, nie wiedziałem jak go wyciągnąć. Chyba jest jakoś zablokowany. Może ktoś pomoże w jaki sposób go wyjąć ?