Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator odchylania linii do TV

11 Paź 2005 17:13 1283 7
  • Poziom 25  
    Witam Kolegów !
    Ktoś może powiedzieć temat stary jak świat lub o czym ty człowieku piszesz. Przyszło mi do głowy w związku z naprawą Sonyego, który tylko mruga 4 razy i nic dalej nie chce mi powiedzieć - a gdyby tak zrobić generator na częstotliwość linii i łobuza zewnętrznie wysterować może pozwoliłoby usterkę szybciej zlokalizować ? Nie tylko w tym przypadku oczywiście.
    Jeśli temat utopijny, proszę Szanownych Moderatorów - temacik do kosza.
  • Pomocny post
    Spec od TV
    Ja mam taki 'warsztatowy' tv, z którego wyprowadziłem - ekranowanym przewodem - sygnał sterujący H (z bazy klucza).
    W badanym tv odłączam bazę i podaję na nią sygnał z 'warsztatowca'; ewent. podaję też zasilanie linii 'z boku' (przez rezystor zabezpieczający).
    Często to pomaga - zwłaszcza w takich tv, które mają 'tysiąc' zabezpieczeń.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Polecam na CD4060 + kwarc np. 2MHz + 3 rezystory + stopień tranzystorowy typu OC na wyjściu (ew. z oporem do zasilania). Zasilanie można dodatkowo zabezpieczyć oporem i DZ 15V. Mam 15 kHz lub 31 kHz na wyjściu. Przydatne, gdy nie żyje generator H. I obserwować ewentualne iskry z trafa... Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Dziękuję Kolegom <angor> i <amik9m> za zainteresowanie tematem, oraz sposobami jego rozwiazania. Gdybym wcześniej to wykorzystał nie nabiedziłbym się z tym Soniakiem tyle i o mały włos nie rozwalił nowego MC. Mile widziane inne propozycje układu generatora.
    Pozdrawiam .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam !
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi. Nie "przypiliło" mnie, żeby wypróbować układ Kolegi <angor>, ale z pewnością nadejdzie taka chwila. Nie omieszkam poinformować. Na razie temat zamykam i pozdrawiam.