Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hulajnoga e-skuter problem

11 Paź 2005 17:22 9442 6
  • Poziom 19  
    Witam !
    Ostatnio kolega kupił na giełdzie w Słomczynie hulajnogę z silniczkiem el.
    Pomimo zapewnień sprzedającego że wszystko jest sprawne i należy jedynie naładować akumulator. pojazd po kilkunastu godzinach ładowania nie poruszył się o milimetr.Po dokładniejszej obserwacji i zdjęciu obudowy osłaniającej inslalację elektryczną okazało się że ktoś w tajemniczy sposób porozpinał wszystkie wtyczki ze sterownika silnika .
    Po dokładnym połączeniu układ dalej nie działa to znaczy po przekręceniu manetki gazu silnik nie nabiera obrotów. wymieniłem kilka elementów odpowiedzialnych za pracę układu między innymi LM339N oraz irfz 44 i dalej nic . pozostał jeszcze nie znany element w manetce wyglądem przypominający obudowę plastik. tranzystora typu bc 0xxx .
    Mniej więcej jest to prostokąt 3,5x4 mm z trzema wyprowadzeniami
    o oznaczeniach:
    ....................
    I 5 0 3 i
    I 3 0 6 I
    I I
    I..................I
    I I I
    I I I
    Czy komuś wiadomo co to za element czy posiada zamienniki , a może ktoś posiada schemat takiej hulajnogi ?
    Z góry dzięki
  • Poziom 19  
    magnes i czujnik hala ;pozostałe elementy sprawdziłem.
    kupiłem na pałę inny czujnik ale chodzi wszystko w inną stronę to znaczy:manetka na zero - max. obroty
    manetka 100% - silnik staje.
  • Poziom 10  
    witam Przestała mi działać hulajnoga 250W 24V Sprawdziłem akumulatory w porządku. Pożyczyłem manetkę do gazu i sterownik. Podłączyłem wszystkie kable i silnik kręci przez cały czas bez przekręcenia kluczyka w stacyjce (kluczyk wyłączony) manetką też nie przekręcam. Później ze sterownika podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i też silnik kręci bez przerwy. Później podłączyłem mój sterownik i wszystkie jego kable i moją manetkę silnik stoi ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik zakręci się tylko raz i staje. ponowne przekręcenie kluczyka brak reakcji. Dopiero po dłuższej chwili czynność powtarzam i jest tak samo. Później ze sterownika oczywiście mojego podłączyłem tylko kabel do silnika i akumulatorów reszty nie podłączałem, i silnik stoi, a w pożyczonym sterowniku kręcił. Kto może pomóc? Co może być przyczyną takich anomalii. Proszę o komentarze. Pozdrawiam Acha może ten schemat coś Ci podpowie
  • Poziom 10  
    kupiłem manetkę i sterownik od halicz13(malpa)tlen.pl podłączyłem działa jest OK tylko zwracajcie uwagę na kolorystykę przewodów w sterowniku
  • Poziom 19  
    A ja zastąpiłem hallotron zwykłym micro-switch'em i wszystko ładnie hula.
    Moment obrotowy napędu jest zbyt mały żeby stawać na jednym kole,przyśpieszenie jest umiarkowane, płynne.
    Przepraszam za nie zamknięcie tematu.Pozdro.