Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] NANOcell czy OLED, który telewizor wybrać ze stajni LG

bumble 06 Oct 2020 11:57 4599 6
    bumble
    User under supervision
    Witam.
    pytanie do Was. Jaki telewizor wybrać w budżecie do 10-12k myślę nad dwoma rozmiarami 55" i 65". Teraz matryca nanoled czy oled. Sporo jest oglądanych wiadomości nawet jak nikt nie siedzi przed telewizorem w zasadzie można przyjąć 10-12 godzin pracy dziennie do południa programy informacyjne potem seriale i filmy. Stąd też moja obawa o wypalanie rzekome oleda. Zaraz wrzucam ankietę.

Wrzucam jeszcze ankietę:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 3m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost (nie wiem jak można bokiem siedzieć do ekranu tv)
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? nie posiadam
    4. Jaką markę preferujesz? LG
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55" - 65"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? telewizja naziemna i internet, Netflix Cyfrowy Polsat
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, wiadomości Netflix
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? nie.
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? i tak i tak
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 10-12k

Jeśli nano cel to myslę tu o modelach z FALD tych z wyższej półki. Modele raczej z serii na rok 2020 ewentualnie 2019 ale to generacja 2 procesorów. Generalnie obawiam się wypalania oled dlatego rozważam nanoled.
    diego240
    Level 20  
    Lg oficjalnie deklaruje i gwarantuje wyeliminowanie problemu z utrwaleniami tv Oled od serii z 2019r a to za sprawa 3 etapowej ochrony przed statycznymi obrazami, min. Czyszczenie matrycy nie zalezne od uzytkownika co 4godziny w czasie rzeczywistym podczas pracy TV, przesuniecia pikseli nie widoczne dla uzytkownika oraz przyciemnianie obrazu w statycznych elementach obrazu jak logo stacji czy paski TVN. A dodatkowo w sieci Media Markt do 08.10 jest promocja od LG 5lat gwarancji. Takze nie zastanawiaj sie nad LCD bo zaden nie dorówna choc troche Oledowi.
    bumble
    User under supervision
    Gdzie czytałeś o tym zapobieganiu wypalaniu w oledach? Ja myślę nad modelem oled cx lg oled55cx albo 65cx no chyba że gx by był w promocji.

mam coś takiego: LG also has a Daily Pixel Refresher, which it says "automatically operates when users turn off the TV after watching it for more than four hours in total. For example, if a user watched TV for two hours yesterday and three hours today (more than four hours in total), when powered off, the Daily Pixel Refresher will automatically run, deal with potential image retention issues, and reset the operation time. This process will occur when the TV is powered off after every four hours of cumulative use, even if it's in one sitting."

In all cases the pixel refresher looks like a horizontal line that runs down the screen, for a period of an hour or more. It's designed to even the wear on pixels.

https://www.cnet.com/how-to/oled-screen-burn-in-what-you-need-to-know-now/
    bumble
    User under supervision
    Faktycznie tak jest? Sam to robi czy trzeba coś ustawiać? jaki masz tv?
    diego240
    Level 20  
    Osobiście jeszcze nie mam Oleda, bo mam wydatki z wykończeniem domu i jak tylko budżet bedzie to napewno Oled LG serii przynajmniej model C u mnie zagosci bo mam dość rażących TV LCD, oled jest tak przyjemny dla oczu że nawet na full ustawieniach mnie tak nie razi jak LCD w trybie eco.
    btw. z oledami mam cały czas do czynienia bo sporo oledów dla klientów uruchamiałem i wieszałem na ścianie. po jutrze mam kolejną usługe montażu to po robię zdjęcia z opisami tych funkcji i ci wrzucę.
    Co do czyszczenie matrycy Oled sam to robi co 4 godziny w trakcie oglądania oraz po wyłączeniu TV w trybie standbay, w sytuacji nagłego wyłączenia TV bo np. zabrakło prądu, po ponownym uruchomieniu TV samoczynnie informuje że nastąpi czyszenie ekranu które trwa 7 min.
    Jest jeszcze opcja wymuszenia godzinnego czyszczenie które jest zalecane robić raz na miesiąc w sytuacji intensywnego korzystania z TV i mozna to zaprogramować jako harmonogram że to robi co jakiś czas po wyłączeniu TV.
    bumble
    User under supervision
    Nie rozwiązano, ciągle są wątpliwości co do OLEDA