Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat B5 FL - Wymiana bocznego czujnika uderzeniowego

wary2 06 Oct 2020 15:34 1509 7
    wary2
    Level 14  
    Witam kolegów mam taki problem, passat B5 lift od czasu do czasu wyskakuje komunikat uszkodzonego czujnika zderzenia po stronie kierowcy. Jak skasuje mogę jeździć 2-3 dni bez błędu. Zakupiłem 2 czujniki przez internet 6q0909606 jednak żaden z nich nie chce zadziałać po zamontowaniu błąd
    (BRAK / LUB niepoprawne ustawienia)

W VCDS nie mam możliwości go ani dopasować ani kodować. Więc co z tym zrobić. Przeszukałem internet jednak zakup czujnika z identycznymi nr na boku jest raczej nie możliwy...

VW Passat B5 FL - Wymiana bocznego czujnika uderzeniowego VW Passat B5 FL - Wymiana bocznego czujnika uderzeniowego
    Proszę o jakąś radę jak to ogarnąć. Z góry dzięki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    koleś kit
    Level 36  
    A nie przyszło ci do głowy sprawdzić stan wtyczek,przewodów?
    wary2
    Level 14  
    Przyszło i sprawdziłem wszystko ok.
    Ireneo
    Level 41  
    Kup komplet.Czujniki i moduł srs.
    wary2
    Level 14  
    Też już tak myślałem ale na necie po nr. Sterownika nikt nie sprzedaje razem z czujnikami...
    Ireneo
    Level 41  
    Trzeba obserwować.Raz szukałem do superba 1 i po miesiącu komplet za 150 a co lepsze to czujnik sam wymieniłem uszkodzony bo pasował.Gdzie wcześniej ze szrotu kilkanaście czujników i w indeks nie mogłem trafić.
    MA19
    Level 1  
    Wary, jaka sytuacja u Ciebie? Udało się? Jeśli tak, to jak to zrobiłeś?

Ja mam podobną historię z Seatem Leonem z 2004r.
    Jakieś 3 tygodnie temu zapaliła się kontrolka poduszki. Mechanik stwierdził uszkodzony czujnik uderzeniowy z jednej strony. Sprowadziłem już 3 używki; żadna nie była dobra. Trudno mi uwierzyć, że wszystkie były zepsute. Ale swoją drogą sprawdzenie w aucie wydaje się pewne: komputer pokazuje ok z tej strony, gdzie jest zamontowany jeden pozostały dobry czujnik (po zamianie stron też). Reszta czujników jest identyfikowana jako kaput.
    Jakby ktoś coś mądrego poradził, to byłoby świetnie.
    Ireneo
    Level 41  
    MA19 wrote:
    Wary, jaka sytuacja u Ciebie? Udało się? Jeśli tak, to jak to zrobiłeś?

Ja mam podobną historię z Seatem Leonem z 2004r.
    Jakieś 3 tygodnie temu zapaliła się kontrolka poduszki. Mechanik stwierdził uszkodzony czujnik uderzeniowy z jednej strony. Sprowadziłem już 3 używki; żadna nie była dobra. Trudno mi uwierzyć, że wszystkie były zepsute. Ale swoją drogą sprawdzenie w aucie wydaje się pewne: komputer pokazuje ok z tej strony, gdzie jest zamontowany jeden pozostały dobry czujnik (po zamianie stron też). Reszta czujników jest identyfikowana jako kaput.
    Jakby ktoś coś mądrego poradził, to byłoby świetnie.

One są dobre tylko nie pasują do sterownika w aucie.Można próbować eeprom przerzucić zawartość z czujnika z drugiej strony ale też nie zawsze to działa.