Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3c - problem z kotłem - wentylator

06 Oct 2020 21:18 921 3
  • Level 10  
    Witam,

Od kilku dni mam problem z kotłem Junkers Cerapur Smart ZSB 22-3C. Po jednej z nocy kocioł zaczął pokazywać błąd EA. Nie chciał się w ogóle uruchomić. Zapalał na chwile płomień po czym po chwili gasił i tak kilka prób i wyrzucało błąd EA. Po rozmowie z serwisantem kocioł został wyczyszczony, czyli blok, syfon i elektrody. Po tym piec w ogóle nie ruszał. Niestety skończyło się wizytą serwisanta. Okazało się, że piec jest źle wyregulowany - dość dziwne bo nikt nic nie regulował. Serwisant zrobił swoją robotę. Piec zaczął się uruchamiać. Wszystko było OK przez około dwa dni. Po zaniku napięcia piec zaczął dziwnie buczeć podczas każdego zapalania się płomienia. Dodam, że przed błędem EA też zdarzało mu się buczeć po zanikach napięcia. Po kolejnym kontakcie z serwisem, podczas rozmowy telefonicznej, serwisant stwierdził, że wentylator jest do wymiany. Dosyć drogi element. Czy ktoś z was może spotkał się z takim problemem. Poniżej filmik na youtube z tym buczeniem. Będę wdzięczny za każde sugestie.

Ps. Buczenie ok minuty 1:00 - buczy chwilę potem pracuje normalnie do kolejnego zapalenia się płomienia

Filmik
  • Texa PolandTexa Poland
  • Helpful post
    Level 36  
    Wykonał bym ponownie analizę spalin.
    Dodatkowo sprawdził bym analizatorem szczelność komina.
    Komin sprawdzić na obecność ciał obcych w postaci patków.
    Ale obawiam się że wymiennik jest źle wyczyszczony. Tzn. żeby go dobrze wyczyścić to trzeba go z kotła wyciągnąć.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 10  
    Wymiana wentylatora rozwiązała problem, przy okazji wymieniłem elektrody. Z tego co mówił serwisant awaria wentylatora mogła być związana z częstymi zanikami prądu. Postawiłem więc dodatkowo UPS APC Smart Ups 750 ze zmienną sinusoidą. Zamykam temat.
  • Level 10  
    Wymiana wentylatora rozwiązała problem, przy okazji wymieniłem elektrody. Z tego co mówił serwisant awaria wentylatora mogła być związana z częstymi zanikami prądu. Postawiłem więc dodatkowo UPS APC Smart Ups 750 ze zmienną sinusoidą. Zamykam temat.

Dodano po 1 [minuty]:

Wymiana wentylatora, elektrod i postawienie UPS ze zmienną sinusoidą.