Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania

ramirez17 07 Oct 2020 08:39 1038 7
    ramirez17
    Level 4  
    Pomysła miałem takiego .

Kupie wideorejestrotor w lusterku z androidem OBDEPEAK który jest wyposażony w 2 szt. kamery fabrycznie a do oglądania podczas cofania zakupie oddzielną kamerkę która lepiej widzi w ciemnościach gdyż mam miejsce na parkingu słabo oświetlone i ciasno zaparkowane samochody stoją .Obraz oczywiście miałby być wyświetlany podczas cofania na lusterku
    Niestety nie wiedziałem iż lusterko android i kamera cofania to oddzielne systemy .
    Próbowałem przez podłączenie jacka w wieloma końcówkami .
    Lipa .

Proszę o pomoc jeśli ktoś sobie z tym poradził.
    Wróblewski
    Level 15  
    Mam takie samo urządzenie, w opakowaniu jest zewnętrzna kamera którą można zamontować np. w tylnym oknie do rejestracji tego co się dzieje z tyłu wozu. Najpierw podłącz widrejestrator dostarczonym kablem z gniazdem zapalniczki, system automatycznie zacznie się uruchamiać. Po wyświetleniu się ikon z których "navigacja" jest jako pierwsza powinien pokazać się obraz z kamerki zainstalowanej w urządzeniu, dotykając ekranu w tym miejscu będą wyświetlać się kolejne możliwości wyświetlania tego obrazu, okienko od kamery zewnętrznej będzie czarne do czasu podłączenia kamery zewnętrznej załączonym specjalnym kilku metrowym kablem zakończonym specjalnymi końcówkami. Na kablu łączącym kamerę zew. z urządzeniem jest przewód do podłączenia ze światłem cofania co w momencie włączenia wstecznego automatycznie przełącza obraz na kamerą zew. Po wykonaniu tych podłączeń urządzenie należy zrestartować by system zapisał nowe urządzenie, i teraz już będzie można oglądać obraz z obu kamer.
    Pozdrawiam
    ramirez17
    Level 4  
    Witam.
    Dziękuje za zainteresowanie tematem .Chyba nie właściwie przedstawiłem mój problem i mnie źle zrozumiałeś .
    Chodziło mi aby tylna kamera nie była umieszczona w tablicy tylko w na tylnej wewnątrz klapie bagażnika a dodatkowa kamera będzie podłączona do rejestratora i tylko "po wstecznym " pojawił się sygnał .Wydaje że jest światełko w tunelu i u "chińczyka " zamówiłem specjalny konwerter sygnału przeznaczony do rejestratorów tylko nie wiem czy przesyłka dojdzie gdyż juz na stronie ALi wyświetlają komunikat iż z powodu Covid wszystko się opóźni.

https://pl.aliexpress.com/item/32368600785.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3ddf5c0f6sGkDy
    ramirez17
    Level 4  
    Podłączyłem ten wynalazek ale widać tylko o dziwo same linie z kamery cofania a obrazu brak .Na pewno jestem już trochę do przodu .Myślę że moja koncepcja się sprawdzi .
    ramirez17
    Level 4  
    Witam. Ponownie podłączyłem testowe urządzenie, tym razem sfotografowałem całą operację. Po podłączeniu opcjonalnego adaptera do rejestratora pojawiają się tylko linie bez obrazu. Jestem pewien, że te wiersze wyświetla sam rejestrator, a nie z dodatkowej kamery. Pojawia się komunikat „wklej i przeciągnij” To nie jest poprawne tłumaczenie, ale nie znalazłem go w ustawieniach konfiguracji. Próbowałem też połączyć się przez Big Jacka, ale bezskutecznie. Nie wiem gdzie jest sygnał i gdzie jest zasilanie , a boję się uszkodzić urządzenie Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania . Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania Wideorejestrator w lusterku z androidem plus dodatkowo kamera cofania
    sosarek

Level 43  
    Zasilanie podpięte pod lampę wstecznego?
    ramirez17
    Level 4  
    Nie tylko z innego miejsca .To moim zdaniem niczego nie zmienia że nie pojawia się sygnał na wideorejestratorze.
    sosarek

Level 43  
    Z jakiego?
    Przy żółtym wtyku masz czerwony kabel który należy podpiąć pod światło wstecznego.