Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba 1650 zbyt jasne kopie nie regulujesię.

lesmir 11 Oct 2005 19:10 1008 4
 • #1
  lesmir
  Level 18  
  Witam

  Kopiarka robi zbyt jasne kopie, wymieniony beben(katun), listwa, developer (oryginał). Auto-Toner w kodzie 05-0 ustawia przepisowo na 24, natomiast zle ustawia automatyczną regulację expozycji w kodzie 05-49 według mnie za wysoko około 167 a fabrycznie jest 128. Żeby klient widział cokolwiek na kopii musiałem ręcznie skorygować do 20 oraż podkrecić bias vr1 , oraż ograniczyć światło przesłonami ale wszystko sa to tylko półśrodki, maszyna będzie chodzić ale nie tak jak bym sobie tego życzył. Chciałem zrobic regulację kodem 05-38 ale maszyna wogóle nie przyjmuje go i szczerze mówiąc skończyły mi sie pomysły. Zaznaczam że nie jest to związane z wymianą materiałów exploatacyjnych bo przed wymianą też było jasno.

  Za wszelkie rady z góry dziękuję.
 • #2
  machina73
  Photocopiers specialist
  Peerkami to ty nie kręć. Ażeby regulować napięcia należy wyciągnąć wywoływaczkę !!!
  Sprawdź przy okazji ustawienie jeża ( wysokość listwy grubościującej ) i jego kierunek, następnie ładowanie, transfer, separację oraz stan elektrod.
  A w załączeniu małe co nie co >>>
 • #3
  lesmir
  Level 18  
  Myślę że przyczyną zbyt jasnych kopii może być brak regulacji ładowania bębna poprostu nie mogłem wejść w kod 05-38 ponieważ nie wiedziałem że przy tej regulacji trzeba wyjąć developing.Toshibę naprawiam sporadycznie stąd mniejsze doświadczenie acz kolwiek czasami sie trafi.
  Jutro postaram się sprawdzić.I dam znać czy pomogło.Jeśli oczywiście regulacja korony zadziała.Dzięki za kody ale mam serwisówkę i działałem z jej pomocą.
 • #4
  fest
  Level 22  
  Według mnie masz uszkodzony zasialcz wn, sprawdzę czy mam na stanie od siedemnastki, jak chcesz możemy pohandlować. Jeżeli jednak maszyna nie reaguje na regulacj światłem ( sprawdź to ) to masz uszkodzony zasilacz lampy ekspozycji, do naprawy stosunkowo prostej, lub wymiany na inny .
 • #5
  lesmir
  Level 18  
  Światłem reguluje mozna robic nastawy ręczne, ale juz sobie poradziłem, poprostu było ustawione za słabe ładowanie bebna. Kod 05-38 pomógł poprostu nie wiedziałem że przu tej regulacji trzeba wysunąc wywoływaczkę.
  Dzięki za rady.
  Zamykam temat.