Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g

DariuszZaras 08 Oct 2020 13:52 519 0
    DariuszZaras
    Level 3  
    Witam, Posiadam Drukarkę Samsung CLP-365, drukarka kupiona kilka dni temu na Allegro dla Domu Kultury dla dzieciaków do pracowni, używana. W procesie druku pojawiło się zacinanie papieru o gramaturze 160g i 200g firmy Mondi.

Wcześniej używałem drukarki Samsung 410W - niby z wyglądu podobna i ustawienia druku te same a jednak bez problemu drukowała nawet papier typu brystol. Do momentu, aż się zablokowała tzn. drukarka 410W najpierw blokowała się na etapie uruchamiania przyciskiem Power - świeciła na zielono dioda i nic się nie działo. Jak nie wyłączyłem z prądu to drukowała normalnie. Po odłączeniu od razu się blokowała. Aż wymieniłem tonery i po tym zabiegu pokazywała zacinanie papieru zwykłego - nie gruby jakiś, tylko 80g. Później całkiem się zawiesiła - wszystkie lampki na czerwono!

Kupiłem nową - używaną CPL-365 bo mam dużo tonerów i proszku do regeneracji po 410W. Pasują idealnie. Pojawił się natomiast wspomniany problem czyli zacinanie papieru. ciekawe, że papieru Mondi Laser Color (powlekany) 160g - kupiłem 20 szt. w drukarni. Podczas druku pokazuje tylko niezgodność papieru - ustawiłem na foto matowy do 175 gram.
    nie zacina i ładnie drukuje.

Inny papier tej samej firmy (nie powlekany 160g) od razu jest blokowany. Sprawdziłem już chyba wszystkie ustawienia: brystol, matowy foto, gruby, zwykły (tego nie zacina ale słabo utrwala!!!) Katastrofa, bo kupili mi do pracowni kilka ryz tego papieru - Mondi bez powlekania (w dotyku jak brystol, bez połysku, jakiś do ksero).

Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g Drukarka Samsung 410W, CLP-365 - Zacinanie papieru 160g
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo