Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe mikrokontrolery R6M4 z rdzeniem ARM Cortex-M33 od Renesasa

ghost666 09 Paź 2020 10:13 432 0
 • Nowe mikrokontrolery R6M4 z rdzeniem ARM Cortex-M33 od Renesasa
  Nowa 32-bitowa rodzina mikrokontrolerów firmy Renesas - RA6M4 - zwiększa wydajność operacyjną do 200 MHz przy użyciu rdzenia ARM Cortex‑M33 z Arm TrustZone. Mikrokontrolery te zapewniają zoptymalizowaną wydajność wraz z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami i łącznością obsługiwaną przez łatwy w użyciu elastyczny pakiet oprogramowania (FSP). Ponadto RA Partner Ecosystem oferuje bloki programowe i sprzętowe, które działają od razu po wyjęciu z pudełka z układem RA6M4 i FSP.

  Dzięki silnym zabezpieczeniom, bogatemu wyborowi interfejsów łączności, dużej wbudowanej pamięci RAM z kontrolą parzystości/ECC i niskim zużyciem energii, układy z rodziny RA6M4 przyspieszają rozwój inteligentnych urządzeń brzegowych Internetu Rzeczy (IoT) i urządzeń końcowych do zastosowań przemysłowych 4.0, automatyki budynkowej, pomiarów, opieki zdrowotnej i urządzeń domowych.

  Kluczowe cechy układów RA6M4:

  * ARM Cortex‑M33 taktowany do 200 MHz z technologią TrustZone
  * Secure Crypto Engine firmy Renesas jako część pełnego rozwiązania zabezpieczającego
  * Skalowalne od 64-pinowych do 144-pinowych obudów LQFP
  * Kontroler Ethernet z DMA
  * Pojemnościowy czujnik dotyku
  * Interfejs USB 2.0 Full Speed ​​oraz interfejs CAN
  * Interfejs pamięci QuadSPI i OctaSPI
  * SCI (UART, Simple SPI, Simple I²C) i interfejs multi-master dla SPI i I²C
  * SDHI i SSI (szeregowy interfejs dźwiękowy)

  Nowe mikrokontrolery R6M4 z rdzeniem ARM Cortex-M33 od Renesasa


  Rdzeń ARM Cortex-M33 z zabezpieczeniami Arm Trustzone został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 roku i od tego czasu kilku producentów układów scalonych wprowadziło bezpieczne mikrokontrolery Cortex-M33 z, na przykład, Nordic nRF91, rodziną układów STMicro STM32L5 lub NXP LP.

  Renesas zapewnia elastyczny pakiet oprogramowania (FSP), który jest wstecznie kompatybilny z wcześniejszymi mikrokontrolerami RA6 (RA6M1, RA6M2 i RA6M3), a także zawiera FreeRTOS i oprogramowanie pośredniczące z opcją podłączenia urządzenie do chmury dla programistów. Programiści mogą również używać zintegrowanego środowiska programistycznego e2 studio do wyboru i konfiguracji modułów, tworzenia kodu, generowania kodu i debugowania.

  Zestaw ewaluacyjny Renesas EV-RA6M4 umożliwia łatwą ocenę nowych mikrokontrolerów i rozpoczęcie tworzenia oprogramowania. Zestaw zawiera najwyższej klasy MCU R7FA6M4AF3CFB z 1 MB pamięci Flash, 256 kB SRAM, a także 64 MB zewnętrznej pamięci Flash Octo-SPI, 32 MB zewnętrznej pamięci Flash Quad-SPI, Ethernet, debugger i dostęp do wszystkich wejść i wyjść układu.

  Źródła:
  Materiały promocyjne Renesas
  https://www.cnx-software.com/2020/10/09/renesas-launches-ra6m4-cortex-m33-microcontrollers-for-secure-iot-applications/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10006 postów o ocenie 8265, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • MetalworkMetalwork