Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux NV 180 LIBRC - Jakie akuulatorki do tego odkurzacza

BURMAR 09 Oct 2020 19:41 624 6
Testo
    BURMAR
    Level 23  
    Witam,
    używałem tego odkurzacza od dwóch lat. W końcu odmówił posłuszeństwa. To znaczy
    podczas odkurzania po ok. 3 minutach odkurzacz się wyłącza. Wskaźnik pokazuje puste akumulatory. Rozebrałem go i po naładowaniu akumulatorki mają 3,75 V. Nawet po wyłączeniu się odkurzacza też jest 3,7 V. Pewnie napięcie jest OK ale moc spada znacznie i wyłącza się.
    Moje pytanie dotyczy tego jakie kupić akumulatorki. Chodzi mi o ich pojemność. Na tych starych są jakieś symbole ale nie ma podanej mocy. Bardzo proszę o informacje jakiej mocy akumulatorki są zastosowane w tym odkurzaczu. Jest tam ich 5 sztuk.
    Pozdrawiam
  • Testo
    oldking
    Level 32  
    Zacznijmy od tego - zrób zdjęcia.
    Naładuj akumulatory, podłącz do nich woltomierz, włącz odkurzacz i zaczekaj. Podaj przy jakim napięciu się wyłączy lub zgłosi akumulatory wyładowane.
    Jak jest ich 5 szt to możliwe żę tylko jeden jest "uszkodzony - słaby" - trzeba by go zlokalizować mierząc napięcie na nim w czasie pracy.

Podaj to wszystko.
  • Testo
    BURMAR
    Level 23  
    Tak zrobię. Dam znać o efektach. Dzięki za pomoc.
    nomudrek
    Level 36  
    Takie napięcie to oznacza nienaładowane akumulatory, naładowane miałyby napięcie 4.1 V, a wymienić trzeba cały zestaw ogniw nie tylko np. jedno czy dwa ponieważ w niedługim czasie znów trzeba byłoby kupować następne ogniwo na wymianę. Ogniwa muszą mieć zbliżone pojemności.
    BURMAR
    Level 23  
    Dziękiję za kolejną informację. Właśnie wiem, że muszę kupić cały nowy komplet. Problem jest jednak w tym, te akumulatory już kiedyś ktoś wymienił i to nie dą oryginalne. Nie wiem więc jakie kupić. O jakiej pojemności. Na. All.... dą oryginalne zestawy naprawcze ale cena powala. Myślę, że można dostać coś taniej. Tylko jakiej pojemności. Na zdjęciu tych oryginałów też nie ma informacji o pojembości.
    nomudrek
    Level 36  
    Znalazłem stronę, na której można zamówić komplet ogniw do tego odkurzacza i wg niej możemy wybrać różne pojemności w zależności czy gra rolę cena czy pojemność. Wiadomo mniejsza pojemność to krótszy czas pracy(odkurzacz bliźniaczy AEG AG18 plus czas pracy około 20 min), firma zajmująca się regeneracją ogniw do odkurzaczy też ma w ofercie różne pojemności akumulatorów, cena regeneracji zbliżona do oferty northa, który ma drogie części do agd. Dobrej jakości ogniwa kosztują a tanie mają często zawyżoną pojemność gdzie rzeczywista ich pojemność może wynosić zaledwie 1/10 tego co podaje producent na etykiecie.
    https://www.margo.wroc.pl/p/1616/358/regenera...wych-regeneracja-baterii-akumulatorowych.html
    https://akkuplus.de/Akkupack-fuer-AEG-AG18PLU...vqPgAP6bhhoc3f5M2EzrpK63SaiOYzzqz7jc29q1pV8wM
    https://north.pl/karta/akumulator-do-odkurzacza-aeg-ag18plus,LX5-PR-CMM3-Q9D.html
    Ważna informacja nie wolno rozładowywać tych ogniw do momentu aż odkurzacz przestanie działać tylko dużo wcześniej podłączać do ładowania.
    BURMAR
    Level 23  
    Dzięki za kolejną informację. To na pewno są dobre akumulatory ale bardzo drogie. Te, które mam teraz mają pojemność 2600. Ale wiem, że ktoś je wymieniał. Nie wiem więc czy oryginały miały też 2600. Myślę, że tak. Chyba kupię jakieś firmowe 3000. Tych starych jeszcze nie mierzyłem pod obciążeniem. Ładuję je do pełna. Zmierzę podczas pracy i dam znać.
    Jeszcze raz dzięki.