Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chińskie radio 2din android 10 - Bluetooth obsługuje tel, ale nie odtwarza muzyk

10 Oct 2020 23:16 1713 3
  • Level 2  
    Cześć wszystkim.

Na swoim chińskim radiu samochodowym z androidem 10 mam możliwość puszczania muzyki poprzez bluetooth.

Mogę korzystać z tej funkcji w celu odbierania rozmów i wykonywania połączeń, i tu wszystko gra. Problem pojawia się gdy chcę uruchomić aplikację z ustawieniami bluetooth, kiedy chce ją uruchomić wyskakuje mi komunikat "BT wciąż przestaje działać" i nic więcej nie można zrobić.

Gdy uruchomię muzykę w telefonie i uruchomię widget tej apki na pulpicie do obsługi muzyki, to wyskakuje taki sam komunikat, tyle że muzyka gra w tle i mogę ją przełączać itd do momentu aż komunikat samoczynnie zniknie bo potem znowu jest cisza.

Czy istnieje jakiś sposób zamiany obecnej aplikacji systemowej obsługującej bluetooth na inną ?

Powiem jeszcze tyle, że cały czas mogę korzystać z bluetooth starego radia które miałem jeszcze wcześniej, zanim zamontowałem obecne ale tam nie obsługuje odtwarzania muzyki z telefonu. Czy dzieje się tak dlatego, ponieważ istnieje jakiś konflikt starego bluetootha z nowym? Na telefonie wymazałem stare radio i obecne ustawiłem jako sprzęt domyślny.

Podsyłam parę fotek z radia.

Z góry dzięki za rady :) Pozdro
    Chińskie radio 2din android 10 - Bluetooth obsługuje tel, ale nie odtwarza muzyk Chińskie radio 2din android 10 - Bluetooth obsługuje tel, ale nie odtwarza muzyk
    Chińskie radio 2din android 10 - Bluetooth obsługuje tel, ale nie odtwarza muzyk
  • Level 2  
    Ja mam bardzo podobne objawy radio takie samo z tym że do opla. U mnie rozmowy przez blotooth działają ale tylko jak wybiorę z poziomy telefonu. Nie mogę włączyć telefonu, ani parowania z radia. Dodatkowo mam moduł can i mimo tego nie działają przyciski z kierownicy. Radio dotarło do mnie tydzień temu soft jest z 07.09.2020 podejrzewam problem z softem.
    Czy zna ktoś rozwiązanie? Może inna wersja softu?
  • Level 2  
    U mnie dopiero po zmianie języka z polskiego na angielski wszystko wróciło do normy. Mogę posługiwać się menu bluetooth i widgetem tej apki na pulpicie.
  • Level 2  
    Dzięki za radę. Po zmianie na j. angielski radyjko zaczęło działać poprawnie.
    Dalej jednak mam problem ze sterowaniem z kierownicy.
    Poprzednio miałem zamontowane oryginalne radyjko oploskie i przyciski z kierownicy działały, choć moim zdaniem dziwnie ( nie porównywałem z innym vivaro) ale np. głośność zmieniała się tylko co krok i długie przytrzymanie przycisku nic nie powodowało, ponadto nie było żadnej informacji na wyświetlaczu o zmianie głośności volume czy coś podobnego.
    Jak chciałem zgłośnić lub wyciszyć "mocno", musiałem klikać przyciskiem +lub- z 15 razy :).
    Może ktoś potwierdzić czy tak jest oryginalnie w oplach, być może z tymi przyciskami jest coś namieszane i dlatego nowy moduł can dedykowany pod opla nie działa.
    Czy kodowanie / dekodowanie starego radia lub wyświetlacza może mieć tutaj znaczenie?