Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Huawei mate 10 lite pojawia się Erecovery, nic nie działa

11 Oct 2020 16:05 699 13
 • Level 4  
  Witam, mam problem widoczny na zdj z telefonem Huawei mate 10 lite, żadna z opcji
  Nic nie daje, tel włącza się logo i wyłącza i nic więcej, brak baterii nie wiem czy to ma wpływ..

  Huawei mate 10 lite pojawia się Erecovery, nic nie działa
 • Level 37  
  Najpierw włóż baterie, najlepiej jak by była naładowana. Czy da się przełączać guzikami głośności między opcjami? Wybierasz glosnoscia. Zatwierdzenie przyciskiem zasilania. Przy włożonej baterii Wybierz reboot I zatwierdź. Co wcześniej się działo z telefonem?
 • Level 4  
  Przyciski działają, da się nimi sterować, baterię wyjąłem bo się rozleciała do końca, wcześniej jak była to telefon sam się wyłączał podejrzewam przez to, że była napuchnięta, działo się też to samo, telefon na początku przy napuchniętej baterii reagował normalnie, lecz później pojawiało się to co na zdjęciu i tak już zostało do teraz, problem jest w tym, że nie mam innej baterii i chciałem się dowiedzieć czy to faktycznie wina tego, że była już zepsuta i że jej teraz nie ma w telefonie i w obu przypadkach to samo się dzieje. Czy problem leży w systemie czy coś innego.. Pytam bo może ktoś miał podobny przypadek czy można problem rozwiązać z wyjętą baterią, czy to głębszy problem, mam nadzieję, że to tylko bateria i, że podłączenie nowej by pomogło, ale też nie wiem czy mam ryzykować i kupić nową, czy nie bo może to być głębsza sprawa..

  huawei gdy jest podłączony do ładowarki to uruchamia się parę razy pojawia się i znika logo a następnie włącza się eRecovery, aby zainstalować najnowsze oprogramowanie/reset do ustawień fabrycznych, po kliknięciu 1 opcji po kilku sekundach jak jest pobierane oprogramowanie to wyskakuje błąd i nie chce pobierać, jak kliknę reset fabrycznych to niby go zrobi ale potem wraca do punktu wyjścia i tel na nowo się włącza parę razy logo i znowu eRecovery..
 • Level 37  
  Mógł się wysypać programowo, jeżeli zrobiłeś reset bez baterii, zasada jest taka, że jak się robi factory reset, bateria musi być i musi być naładowana. Bez sprawnej baterii nie sprawdzisz tego.
 • Level 4  
  Czyli muszę jakąś sprawną baterie podłączyć i kliknąć reboot czy coś innego? Jak zrobiłem reset do fabrycznych bez baterii to skopalem sprawę?
 • Helpful post
  Level 37  
  Niektore Huawei z uszkodzona bateria (badz bez baterii) wlaczaja sie automatycznie do erecovery. Zacznij od podlaczenia sprawnej, i najlepiej oryginalnej baterii (oryginalnej, a nie wygladajacej jak oryginal a tego syfu pelno).
 • Level 4  
  Ok rozumiem, poszukam na necie jakaś oryginalną baterie i spróbuje podpiąć i zobaczę co się będzie działo..
 • Level 4  
  Witam. Kupiłem baterię i podłączyłem ją i telefon się uruchomił bez problemu, lecz nie ma dźwięku.. Zauważyłem, że z tyłu jak idzie taśma ta z prawej strony łącząca płytkę dolną z górną to przy jej górnej części od wpięcia te ząbki są jakby wykrzywione, czy to jest wina tego? Czy coś innego może być przyczyną?
 • Helpful post
  Level 37  
  Wrzuć dobrej jakości zdjęcie, ale prawdopodobnie mogłeś uszkodzić gniazdo fpc.
 • Level 4  
  Zgadza się, chyba przez przypadek, gdy kilkakrotnie wsadzałem i wyjmowałem starą baterię uszkodziłem wcześniej te gniazdo w górnej płytce bo jak przycisnąłem palcem i trzymałem to pojawił się dźwięk lecz jak puszczę palec to taśma się odpina, pozostaje mi tylko chyba z tego co się domyślam oddanie telefonu do serwisu aby wlutować nowe gniazdo, czy to będzie opłacalne?
 • Level 37  
  Lutowanie gniazd fpc to zabawa pod mikroskopem, trzeba mieć doświadczenie i umiejętności. Nie każdy się podejmie. Czy opłacalne - to Ty już decydujesz.
 • Level 4  
  Ok, dzięki za zainteresowanie tematem. Przemyśle sprawę może się przejdę do serwisu i popytam jak co i ile $? Nic więcej się już nie wymyśli telefon działa tylko problem z tym dźwiękiem, ale już wiem jaka przyczyna -wina tego gniazda. Pozdrawiam.
 • Moderator
  Witam. Odblokowano na wniosek autora tematu.
 • Level 4  
  Przepraszam, przez przypadek kliknąłem niechcący przeglądając post, aby odblokować. Soryy za zamieszanie. Problem został rozwiązany z telefonem. Pozdrawiam.