Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung UE40C6000 - Samoczynne ściszanie się telewizora

mjkmjk1 11 Oct 2020 23:06 807 7
    mjkmjk1
    Level 10  
    Cześć. Proszę uprzejmie o radę.

Początkowym problemem było samoczynne ściszanie się telewizora do zera zaraz po jego włączeniu. Przypominało to sytuację, jakby ktoś zablokował na pilocie przycisk ściszania. Przyczyną jednak raczej nie jest pilot, bo jego wyeliminowanie niczego nie zmieniło. Wyłączenie TV nie pomagało, chyba że wyjęcie wtyczki z gniazda sieciowego na kilka minut. Wówczas TV czasem "zaskakiwał" i przez jakiś czas działał normalnie. Obecnie "pogorszyło mu się" i nawet czasem nie można go włączyć ani pilotem, ani przyciskiem na panelu TV. Pomaga wyłączenie zasilania, ale problem się powtarza.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co jest przyczyną problemu? Czy to się w ogóle da naprawić, a jeżeli tak to ile orientacyjnie to będzie kosztowało i kto mógłby mi to zrobić na terenie Krakowa lub najbliższych okolic?
  • Helpful post
    madamsz1
    Level 39  
    Jeżeli klawiatura lokalna działa normalnie - czyli wszystkie funkcje są prawidłowe to problem może być po stronie płyty głównej.
  • Helpful post
    rnb_bolii
    Level 38  
    Witam. Prawdopodobnie uszkodzona klawiatura lokalna tv. Odłącz ją i sprawdź czy nadal jest problem.
  • Helpful post
    zorbek
    Level 31  
    Uszkodzona płytka klawiatury lokalnej, lub upływność na warystorach zabezpieczających linię KEY1 KEY2 na pcb main.
  • Helpful post
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Może być uszkodzona płyta main.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Ale jeszcze nie mamy odpowiedzi od autora tematu, a tu już czarne scenariusze.
    mjkmjk1
    Level 10  
    Cześć
    Wiem, że tutaj są sami specjaliści w dziedzinie i bardzo Wam dziękuję za sugestie. Ja niestety nie znam się na elektronice w stopniu umożliwiającym samodzielną naprawę. Z Waszych wypowiedzi rozumiem, że usterka raczej jest naprawialna i warto pojechać z tym do jakiegoś serwisu. Może ktoś z Was poleciłby takie miejsce w Krakowie lub okolicy?
    rnb_bolii
    Level 38  
    Bardzo trudne pytanie. Sam zdecyduj gdzie...