Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica w zasilaczu impulsowym- potrzebne mi przebiegi

nest 11 Paź 2005 21:56 978 3
  • #1 11 Paź 2005 21:56
    nest
    Poziom 10  

Potrzebuje przebiegów czasowych, z tranzystora kluczujacego oraz przebiegów za wtórnym . Zasilacz jak zwykly ATX-ski tylko najważniejszą sprawą jest to że w przetwornicy jako klucz użyty jest MOSFET(2SK2648). Klękł mi oscylosop no a do dyplomu barkuje mi tych przebiegów ..pomocy..Musze cos wymyslic a czasu juz prawie nie mam

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]

0 3
  • #2 12 Paź 2005 09:17
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Jeżeli masz już wykonany fizyczny projekt tego zasilacza, to może by ściągnąć i zainstalować z elektrody któryś z programów udających oscyloskop i po dołączeniu odpowiednich dzielników na wejściu, po prostu zmierzyć te przebiegi czasowe. Zdaje sobie sprawę, że będą to wyniki trochę zafałszowane, ale jak to mówią, „z braku laku…”. Istnieje jeszcze możliwość zainstalowania któregoś z tego działu programu symulacyjnego, np: Circuit Maker, Psice, itp. i narysowanie schematu, oraz jego symulacja. Po ustawieniu markerów w miejsca potrzebnych ci przebiegów, program je narysuje. Przeniesienie takiego wykresu do innego dokumentu to już żadnym problemem.
    Oto link do wyżej wspomnianych programów:
    http://www.elektroda.net/download/category16.html?PHPSESSID=5fb610d01e39fadb08bd50b9f64578dc
    Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Paź 2005 17:15
    lechoo
    Poziom 39  

Masz mało popularny zasilacz z przetwornicą przepustową... Przeważająca większość zasilaczy pracuje w układzie półmostka.

0
  • #4 18 Paź 2005 19:01
    nest
    Poziom 10  

Wielkie dzieki za odzew. Jesli chodzi o pomysl z symulacja obwodu to nie bardzo (probowalem Pspice'm ) pozatym tak naprawde to wiem jak tak takie przebiegi powinny wygladac ale nigdy nie widzialem prawdziwych oscylogramow. to jest najwiekszy problem. Dzielnik tez nie bardzo , bez sondy na bramce nic nie zdzialam a boje sie ze bez niej kopnie mi tranzystor... Tak wiec kolo zamkniete..

0