Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć regulator temperatury Auraton 2005

11 Paź 2005 22:38 15533 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam pytanie odnośnie prawidłowego podłączenia regulatora Auraton do kotła Junkers Eurostar ZSE 24 (kocioł pracuje z zasobnikiem c.w.u) ponieważ w dwóch firmach serwisowych otrzymałem dwie różne informacje:
    1 - należy podłaczyć do zacisków Ls-Lr w miejce obecnej zwory (jest to na listwie zacisków obok kabla zasilającego 220V)
    2 - należy podłaczyć do zacisków nr 2 i 4 gdzie podpina się orginalne regulatory Junkersa sterowane napięciowo (a Auraton steruje sygnałowo).
    Proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie serwisantów systemów grzewczych, który wariant jest prawidłowy.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    miałem ten sam problem z piecem junkers euroster tyle że bez zasobnika.
    podłączyłem go pod to 1 rozwiązanie:
    1 - należy podłączyć do zacisków Ls-Lr w miejce obecnej zwory (jest to na listwie zacisków obok kabla zasilającego 220V.
    i do tej pory działa.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Te podłączenie jest jak najbardziej prawidłowe u mnie też działa :) pozdrawiam
  • Poziom 23  
    antek7 napisał:
    Witam
    Mam pytanie odnośnie prawidłowego podłączenia regulatora Auraton do kotła Junkers Eurostar ZSE 24 (kocioł pracuje z zasobnikiem c.w.u) ponieważ w dwóch firmach serwisowych otrzymałem dwie różne informacje:
    1 - należy podłaczyć do zacisków Ls-Lr w miejce obecnej zwory (jest to na listwie zacisków obok kabla zasilającego 220V)
    2 - należy podłaczyć do zacisków nr 2 i 4 gdzie podpina się orginalne regulatory Junkersa sterowane napięciowo (a Auraton steruje sygnałowo).
    Proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie serwisantów systemów grzewczych, który wariant jest prawidłowy.

Witam, polecam strone producenta popularnych regulatorów www.euroster.pl Na stronie internetowej mozna pobrać dokumentację pdf. Ostatnio firma Euroster przeszła do mocnego wejścia na rynek (zpopularyzowania własnej oferty), komponując wraz z dużymi hurtowniami instalacyjnymi zestawy promocyjne kotłów wraz z regulatorami Euroster.
    Jednak zanim wybierzemy jakiś "zestaw" skontaktujmy się z producentem, czy nie ma zastrzeżeń gwarancyjnych do stosowania "obcych" regulatorów. Producenci kotłów mają swoje regulatory pokojowe i pogodowe w bogatej ofercie i zakresie zastosowania. Moim zdaniem skoro hurtownia coś sprzedaje powinna wręczać zdezorientowanym klientom pisemne instrukcje podłączania regulatorów.

PS. Firma Euroster i Lars modele Auraton, to ta sama konstrukcja i produkcja, różne loga.
  • Poziom 8  
    witam.
    po wyjęciu zworki podłączyłem termostat euroster2000 po styki 8 i 9 i wszystko jest prawie ok piec reaguje na termostat c.o ale nie reaguje na c.w. pomocy :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Za dużo wymagasz od tego regulatora...
  • Poziom 8  
    czyli co nie mam pewnie na co liczyć aby był posiadaczem eurostera2000 którego dostałem w gratisie :( a czy jest jeszcze jakaś opcja tańszego termostatu tzw zamiennika? który będzie normalnie współpracował z piecem? pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ten regulator współpracuje z kotłem ale w trybie co. A pełną obsługę z reguły zapewniają tylko dedykowane rozwiązania.
  • Poziom 8  
    ok wielkie dzięki za odp. i pozdrawiam