Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ps4 slim - Bardzo się zacina

Savrinek 13 Oct 2020 13:56 2973 2
    Savrinek
    Level 2  
    Witam, jestem w posiadaniu konsoli PlayStation 4 w wersji slim 1 tb, którą kupiłem całkiem niedawno z "drugiej ręki". Jak dotąd nie miałem z nią żadnych problemów, lecz wczoraj podczas gry w Horizon Zero Dawn, nagle zacząłem zauważać że dubbing postaci z gry zaczyna się mijać z momentami wypowiedzi a czasami w ogóle się nie odpala. Później zauważyłem też że mapa bardzo długo się ładuje, w menu pojawiają się zawieszki. W tle aktualizowało mi się akurat GTA 5, które wyłączyłem myśląc że może być powodem. To również nie pomogło a ścinki zauważyłem teraz wszędzie, nie tylko w grze. W menu co kilka sekund następuje zawieszka na 5-10 sekund, gdy klikam jakąkolwiek opcje, lub nawet gdy tylko przesuwam "kafelki". Wszystkie gry włączają się bardzo długo, w grach są również długie zacięcia, czasem rzeczy się nie wczytują. To samo dzieje się w aplikacjach takich jak netflix, youtube itp. Nawet gdy chciałem wyciągnąć płytę z konsoli to musiałem czekać z 10 sekund aż wyskoczy. To wszystko zaczelo dziać się od wczoraj, wcześniej wszystko działało bardzo dobrze. Dzisiaj rano jak włączyłem konsole myślałem że problem zniknął, bo nie było ścin ani żadnych problemów. Odpaliłem Horizon, pograłem jakąś godzinkę i wszystko zaczęło się dziać jak wczoraj. Generalnie w gry nie bardzo się da grać, jedynie mogę używać konsoli do oglądania filmów, bo gdy uda mi się w końcu jakiś włączyć, to raczej się nie zacina.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną problemu dlatego liczę na Waszą pomoc. Ja sam jestem zielony w tych tematach a to moja pierwsza konsola także nie mam żadnego pomysłu. 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Możliwe, że "kończy się" dysk twardy w konsoli. Na początek warto sprawdzić jego S.M.A.R.T. podłączając go do dowolnego komputera.
    Jeśli nie masz doświadczenia w diagnostyce dysków twardych to skontaktuj się ze sprzedawcą konsoli lub udaj się do serwisu.
    Pozdrawiam
    softkom
    Level 16  
    Horizon Zero Dawn odpalasz z płyty, czy jest zainstalowane na konsoli? Jak się sprawy mają w przypadku innych ogrywanych tytułów?