Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nissan Qashqai J11 1,6 dci - pali się check engine, błąd p1135 - sonda lambda

14 Oct 2020 20:34 1317 4
  • Level 10  
    Witam, kupiłem niedawno Nissana Qashqai, w czasie jazdy z komisu do domu zatankowałem i zapalił się błąd check engine na żółto i świecił się cały czas. Błąd P1135 - zwarcie obwodu sondy. Błąd skasowany, dolane paliwa na dobrej stacji, błąd ponownie się zaświecił. Wymieniona sonda na nową Boscha, parę kilometrów i błąd znowu się świeci.
    Naczytałem się, na początku te qashqaie miały problem z sondami, że padały regularnie, że podobno było zmieniane oprogramowanie w sterowniku silnika. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia ?? co to może być, będę wdzięczny za każdą radę.
  • Level 10  
    Znajomy elektryk skierował mnie do serwisu fabrycznego. Dostałem informację, że jest biuletyn gdzie przy takiej sytuacji jak u mnie, wymieniają sondę na inną oraz wymieniają oprogramowanie komputera silnika. Niestety ponieważ nie jest to akcja serwisowa to robią to na gwarancji, która skończyła mi się w lipcu. Jak będę miał wycenę i wykonaną naprawę to dam znać.
    A może ktoś miał to robione już i się podzieli informacjami,
  • Level 34  
    krzycho14 wrote:
    Dostałem informację, że jest biuletyn gdzie przy takiej sytuacji jak u mnie, wymieniają sondę na inną oraz wymieniają oprogramowanie komputera silnika. Niestety ponieważ nie jest to akcja serwisowa to robią to na gwarancji, która skończyła mi się w lipcu.

Skoro jest biuletyn to znaczy że jest to wada fabryczna . A jak wada to powinni to zrobić w ramach gwarancji/rękojmi czy czegokolwiek . Kłócić się .
  • Level 10  
    Jak się okazało u mnie w samochodzie są dwie sondy lambda koło kolektora wydechowego i za dpfem, pomimo że w katalogach i w prostszych komputerach serwisowych (profesjonalnych) pokazuje jedną. Na początku wymieniłem sondę tą koło kolektora wydechowego, górną i nic nie dało. Pojechałem do elektryka z lepszym komputerem, z aktualnym oprogramowaniem i pokazało że jest uszkodzona dolna sonda, ta za dpfem. Okazało się też że sondy o numerze która jest u mnie już nie można kupić a zamiast tego jest wskazana jako właściwa inna sonda, wymiana na tą nowszą załatwiła sprawę. Nie trzeba było zmieniać oprogramowania komputera silnika. Po wymianie przejechane około 700 km i jest OK.
  • Level 10  
    Jak się okazało u mnie w samochodzie są dwie sondy lambda koło kolektora wydechowego i za dpfem, pomimo że w katalogach i w prostszych komputerach serwisowych (profesjonalnych) pokazuje jedną. Na początku wymieniłem sondę tą koło kolektora wydechowego, górną i nic nie dało. Pojechałem do elektryka z lepszym komputerem, z aktualnym oprogramowaniem i pokazało że jest uszkodzona dolna sonda, ta za dpfem. Okazało się też że sondy o numerze która jest u mnie już nie można kupić a zamiast tego jest wskazana jako właściwa inna sonda, wymiana na tą nowszą załatwiła sprawę. Nie trzeba było zmieniać oprogramowania komputera silnika. Po wymianie przejechane około 700 km i jest OK.

Dodano po 43 [sekundy]:

Jak wyżej, wymiana sondy na nowszy model :-)